Nākamā EK prezidente Leiena darbadienās nakšņos Eiropas Komisijas ēkā

 
©EPA/ SCANPIX/ LETA

Nākamā Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena plāno darbadienās Briselē nakšņot nelielā dzīvoklītī, kas savienots ar viņas biroju, un neīrēs atsevišķus apartamentus, ceturtdien ziņu aģentūrai AFP apliecināja Leienas darbinieki.

EK prezidentam nav oficiālas rezidences, par ko pašreizējais EK prezidents Žans Klods Junkers savulaik sūdzējās kādā intervijā, norādot, ka spiests dzīvot viesnīcas numurā par 3250 eiro mēnesī.

Leiena izvēlējusies EK ēkā pārvērst 25 kvadrātmetru lielu telpu blakus viņas birojam nelielā dzīvoklī, kur plāno uzturēties darbadienās.

Līdzīgi politiķe rīkojās laikā, kad ieņēma Vācijas aizsardzības ministres amatu. Darbadienās viņa nakšņoja savā Berlīnes birojā, bet nedēļas nogalēs atgriezās savās mājās netālu no Hannoveres.

Kāda Leienai tuvu stāvoša amatpersona norādīja, ka Leieinas dzīvošana stingri apsargātajā EK ēkā ļaus ietaupīt uz apsardzi atsevišķam dzīvoklim, kā arī aiztaupīs Leienai satiksmes sastrēgumus un samazinās darba kavēšanas risku.

Leieinas "galvenā rezidence vienmēr bijusi un paliks Hannovere", norādīja amatpersona.

Leienas mēnešalga EK prezidenta amatā ir 28 000 eiro un viņai pienākas vēl papildu 4185 eiro uzturēšanās izdevumiem. Pagaidām nav skaidrs, vai Leiena turpinās saņemt šos 4185 eiro, ja dzīvos EK ēkā.

Leiena ir pirmā sieviete, kas ieņems EK prezidenta amatu, kurā viņa 1.novembrī nomainīs Junkeru.

Jauno EK veidos 27 komisāri - pa vienam pārstāvim no katras ES dalībvalsts, izņemot Lielbritāniju.

Junkers šogad intervijā Vācijas laikrakstam "Bild" pauda nožēlu par to, ka EK prezidentam nav savas oficiālās rezidences. Viņš sacīja, ka nevar uzaicināt citus līderus ciemos pie sevis, jo neies jau runāt ar viņiem, sēžot uz gultas savā viesnīcas numurā.

Junkers sacīja, ka NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs reizēm uzaicina viņu un Eiropadomes prezidentu Donaldu Tusku paviesoties savā rezidencē, kad viņiem nepieciešama atpūta.