Krievijas robežsargi ievaino piecus Ziemeļkorejas zvejniekus

 
Attēlam ilustratīva nozīme ©REUTERS/SCANPIX/LETA

Krievijas robežsargi trešdien atklājuši uguni uz Ziemeļkorejas zvejas kuģi Krievijas teritoriālajos ūdeņos Klusaja okeānā, ievainojot piecus zvejniekus, paziņojis Krievijas Federālais drošības dienests (FDD).

"Pieci maluzvejnieki tika ievainoti, viņi saņem medicīnisko palīdzību," ziņoja FDD, piebilstot, ka maluzvejnieku kuģis ir aizturēts.

Krievija pēdējos mēnešos izrādījusi arvien lielāku neapmierinātību ar Ziemeļkorejas maluzvejnieku darbībām Krievijas austrumu piekrastes ūdeņos.

Pagājušajā mēnesī viens no maluzvejnieku kuģiem atteicās pakļauties krasta apsardzes rīkojumiem un izcēlās apšaude, kā rezultātā gāja bojā viens maluzvejnieks un cieta vairāki robežsargi.

Septembrī Krievija aizturēja simtiem Ziemeļkorejas zvejnieku.

Uz zvejošanas tiesībām reģionā pretendē Krievija, Japāna, Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja, un dažkārt valstu starpā izceļas strīdi.

Taču risks tikt aizturētiem vai nogalinātiem neattur nabadzības nomocītos ziemeļkorejiešus no maluzvejniecības, un eksperti uzskata, ka Ziemeļkorejas valdība neuzdrošināsies apturēt viņu nelegālās aktivitātes.

Maluzvejnieki izmanto driftertīklus, kas Krievijā kopš 2015.gada ir aizliegti, jo nešķirojot sagūsta visas dzīvās radības jūrā, sākot no lašiem un beidzot ar roņiem, un var būt bīstami nirējiem.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!