Mūrniece: Baltu vienības dienā tiek svinēta baltu tautu draudzība un vienotība

 
©Publicitātes foto

Baltu vienības dienā tiek svinēta baltu tautu draudzība un vienotība, kopā ar Lietuvas Seima priekšsēdētāju Viktoru Pranckieti atklājot Baltu vienības dienas svinības Biržos, Lietuvā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka baltu tautu vienotības spēku apliecina arī viena no lielākajām baltiešu morālajām uzvarām Atmodas laikā - "Baltijas ceļš", kura trīsdesmitā gadskārta tiek pieminēta šogad.

"Mūs - baltu tautas - vieno līdzīgs pasaules redzējums un abas senākās indoeiropiešu valodas. Lietuviešu valodas skanējums latviešiem ir tuvs un pazīstams, tas rosina ieklausīties, atpazīst kopīgo un arī iemācīties ko jaunu", atzīmēja Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja arī uzsvēra, ka Latvijas un Lietuvas parlamentu iedibinātā Baltu vienības diena ir izveidojusies par brīnišķīgu tradīciju. Tā aicina abas tautas satikties, viesojoties gan Rucavā un Rokišķos, gan Liepājā un Palangā, gan Jelgavā un šodien - Biržos, pauda Mūrniece, novēlot saules mūžu Latvijai un Lietuvai.

Baltu vienības dienas svinībās Biržos piedalījās deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Lietuvas parlamentu vadītāja Juta Strīķe (JKP) un deputāti Gatis Eglītis (JKP), Inese Voika (AP) un Jānis Vucāns (ZZS).

Baltu vienības diena iedibināta, pieminot 1236.gada 22.septembrī notikušo Saules kauju, kurā zemgaļu un žemaišu spēki sakāva Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekus. 2000.gadā Latvijas Saeima un Lietuvas Seims Saules kaujas dienu - 22.septembri - oficiāli noteica par atzīmējamu atceres dienu. Pagājušajā gadā Baltu vienības dienas svinības notika Jelgavā, savukārt nākamgad tās norisināsies Kuldīgā.