Lamanša šaurmu mēģina šķērsot rekordliels nelegālo imigrantu skaits

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme ©AP / Scanpix / LETA

Otrdien pieķerts rekordliels skaits nelegālo imigrantu, mēģinot šķērsot Lamanša šaurumu, lai no Francijas nokļūtu Lielbritānijā.

Atsaucoties uz amatpersonām, Lielbritānijas mediji vēsta, ka pārtverti 86 cilvēki - sievietes, vīrieši un nepilngadīgas personas.

Imigrācijas dienesta amatpersonas atklāja, ka otrdien dažādos laikos pārtvertas četras laivas, kas mēģinājušas sasniegt Lielbritānijas krastu.

Divām nelegālo imigrantu grupām izdevies sasniegt Lielbritānijas teritoriju pirms tās pārtvertas, ziņo Lielbritānijas Preses asociācija (PA)

PA citē kādu Lielbritānijas Iekšlietu ministrijas amatpersonu sakām, ka Lielbritānija visos līmeņos cieši sadarbojas ar Francijas varasiestādēm, lai novērstu šīs "bīstamās un nelegālās aktivitātes".

Lielbritānijas iekšlietu ministre Priti Patela un Francijas iekšlietu ministrs Kristofs Kastanē pagājušajā mēnesī vienojās sadarboties intensīvāk, lai ierobežotu nelegālo migrāciju pāri Lamanšam.

Janvārī abas valstis vienojās par kopīgu rīcības plānu, tostarp vairāku miljonu eiro investīcijām novērošanas aprīkojuma iegādei, lai būtu iespējams sekot līdzi pludmalēs un ostās notiekošajam. Abas valstis arī apņēmās sūtīt nelegālos imigrantus atpakaļ saskaņā ar starptautiskajām tiesībām un valstu likumiem.

No janvāra līdz augusta beigām Lielbritānija ir nosūtījusi atpakaļ vairāk nekā 65 nelegālos imigrantus, kas bija ar laivām nelikumīgi ieradušies Lielbritānijā no valstīm kontinentālajā Eiropā, liecina Lielbritānijas Iekšlietu ministrijas sniegtā informācija.