Berlīnē nogalināts Gruzijas pilsonis, Čečenijas kara veterāns

 
©EPA/Scanpix/LETA

Vācijas policija svētdien paziņoja, ka izmeklē Gruzijas pilsoņa, kurš, kā tiek ziņots, bijis speciālo spēku desantnieks un Čečenijas kara veterāns, noslepkavošanu Berlīnes parkā.

Policija aizdomās par piektdien notikušo 41 gadu vecā Zelimhana Hangošvili slepkavību aizturējusi 49 gadus vecu vīrieti no Krievijas Čečenijas republikas.

Slepkava savam upurim, kas bija ceļā uz mošeju, pietuvojās no aizmugures un divas reizes iešāva. Uzbrucējs aizbēga, izmantojot velosipēdu. Aculiecinieki notikušo raksturoja kā pasūtījuma slepkavību.

Policijas ūdenslīdēji vēlāk Šprē upē vēlāk atrada pistoli "Glock", parūku un velosipēdu, vēstīja laikraksts "Bild am Sonntag".

Savukārt "Tagesspiegel" rīcībā esošā informācija liecina, ka aizdomās turētā dzīvesvietā atrasta liela naudas summa.

Tiek vēstīts, ka upuris ir Otrā čečenu kara (1999.-2009.gads) veterāns, kurš vēlāk pievienojās Gruzijas pretterorisma vienībai.

2012.gadā viņa pārstāvētā vienība bija iesaistīta operācijā pret kaujiniekiem, kas Lopotas aizā pie Dagestānas robežas bija saņēmuši ķīlniekus.

Vācijas plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka slepkavība tiek uzskatīta par atriebību saistībā ar upura militāro pagātni.

Viens no piecu bērnu tēva dēliem sacīja, ka Hangošvili ir izdzīvojis četros slepkavības mēģinājumos. Iepriekšējais noticis Tbilisi 2015.gadā, vēstīja laikraksts "B.Z.".

Pēdējos gados upuris ar pieņemtu identitāti dzīvojis Berlīnē.

"Bild" vēstīja, ka Vācijas policija viņu iekļāvusi iespējamo islāmistu kaujinieku sarakstā.