Aizdomās par uzbrukuma plānošanu G7 laikā aizturēti 5 cilvēki

© SIPA/SCANPIX/LETA

Francijā aizturēti pieci cilvēki, kas tiek turēti aizdomās, ka plānojuši uzbrukumu G7 valstu līderu samitam, otrdien ziņo mediji.

Raidorganizācija "Franceinfo" vēsta, ka uzbrukums ticis izziņots sociālajos medijos un ka Francijas drošības spēkos izsludināts paaugstinātas gatavības stāvoklis.

Aģentūra AFP ziņo, ka aizdomās turamie par savu mērķi izraudzījušies viesnīcu, kurā paredzēts izmitināt uz samitu ierodošās amatpersonas.

Mediji vēsta, ka uzbrukuma plānotāji aizturēti pirmdien.

G7 samits sāksies sestdien Biaricā, kur šobrīd izvietoti 10 000 drošības dienestu pārstāvji, kam jāgādā par lielvalstu līderu un tos pavadošo delegāciju drošību.

Vienlaikus Biaricā paredzētas arī dažādas protesta akcijas, kuru dalībnieki vēlas pievērst uzmanību visdažādākajām problēmām, sākot ar nevienlīdzību un beidzot ar klimata pārmaiņām.

Pasaulē

Kopš iebrukuma Ukrainā Krievija saskaras ar kvalificētu darbinieku trūkumu, īpaši smagajā rūpniecībā. Ievērojama daļa iesaukšanas vecuma vīriešu ir vai nu mobilizēti, vai arī cenšas izvairīties no dienesta, dodoties uz ārzemēm. Tā rezultātā daudzi uzņēmumi paliek bez darbiniekiem un ir spiesti vērsties pie ārvalstu darbaspēka.

Svarīgākais