Tramps liek iesaldēt Venecuēlas valdības aktīvus ASV

© Chris Kleponis/CNP/AdMedi/SIPA/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien parakstīja rīkojumu, kas iesaldē Venecuēlas valdības aktīvus Savienotajās Valstīs un aizliedz darījumus ar tām šīs valsts iestādēm, kurām pieder šie aktīvi.

Rīkojuma teikts, ka tas tiek darīts, "jo [Venecuēlas prezidents] Nikolass Maduro un ar viņu saistītās personas turpina uzurpēt varu, kā arī [Venecuēlā] turpinās cilvēktiesību pārkāpumi".

Tiks pieļauti izņēmumi, lai piegādātu Venecuēlai pārtiku, medikamentus un apģērbu.

Netiek aizliegti darījumi ar Venecuēlas privāto sektoru.

Laikraksts "The Wall Street Journal" norāda, ka jaunās sankcija Venecuēlai ir pielīdzināmas tām, ko Vašingtona noteikusi Kubai, Irānai, Sīrijai un Ziemeļkorejai.

Iepriekš Vašingtona noteikusi sankcijas Venecuēlas naftas un gāzes sektoram, kā arī centrālajai bankai.

Venecuēlā turpinās konfrontācija starp kreisi noskaņoto prezidentu Maduro un Nacionālas asamblejas spīkeru Huanu Gvaido, kas janvārī sevi pasludināja par prezidenta pienākumu pagaidu izpildītāju un kuru par leģitīmu Venecuēlas valsts pagaidu vadītāju atzinušas aptuveni 50 valstis, arī ASV un daļa Latīņamerikas valstu.

30.aprīlī Gvaido mēģināja rosināt militāru sacelšanos pret Maduro, taču neguva bruņoto spēku atbalstu.

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais