No Stambulas izraidīti vairāk nekā 15 000 migrantu

 
©AFP/SCANPIX/LETA

Nepilnu trīs nedēļu laikā no Stambulas izraidīti vairāk nekā 15 000 nereģistrēto migrantu, ceturtdien paziņojis Stambulas gubernatora birojs.

Izraidīto vidū iz 2630 sīrieši, kuri pārvesti uz bēgļu nometnēm ārpus Stambulas, bet pārējie migranti pārvietoti uz citām pilsētām, kur viņiem jāgaida deportēšana, informēja gubernatora birojs.

Turcijas varasiestādes pēdējā laikā stingrāk vērsušās pret nereģistrētajiem migrantiem Stambulā, kas ir lielākais Turcijas finanšu centrs ar aptuveni 16 miljoniem iedzīvotāju.

Turcija pašreiz pārdzīvo finanšu krīzi un sabiedrībā pieaudzis negatīvs noskaņojums pret sīriešu bēgļiem. Vietējie mediji pagājušajā mēnesī ziņoja, ka pilsētā notikušas sadursmes starp sīriešiem un turkiem.

Turcijā ir lielākā bēgļu kopiena pasaulē. Tajā atrodas aptuveni četri miljoni bēgļu, tostarp 3,6 miljoni sīriešu.

Turcijā bēgļiem no Sīrijas tiek piešķirta "pagaidu aizsardzība". Starptautisko tiesību organizācijas ir kritizējušas Turciju par to, jo tādejādi bēgļiem tiek liegts pilns bēgļu statuss un viņiem atļauts uzturēties tikai tajā provincē, kurā viņi ir reģistrēti.

Stambulas gubernatora birojs pagājušajā nedēļā deva nereģistrētajiem sīriešu bēgļiem mēnesi laika, lai atgrieztos reģionos, kur viņi tika vispirms reģistrēti, vai arī rēķināties ar izraidīšanu no Stambulas.

Turcijas mediji ziņoja, ka vairāki sīrieši tikuši deportēti, izraisot satraukumu sīriešu kopienā Turcijā. Taču Turcijas iekšlietu ministrs noraidīja mediju ziņoto.

Gubernatora biroja publiskotie dati liecina, ka Stambulā reģistrēti 547 000 sīriešu. Aplēsts, ka vēl aptuveni 300 000 sīriešu dzīvo Stambulā bez atļaujas.