Latvijas karavīri un zemessargi dodas uz ASV, lai piedalītos militārajās mācībās

 
©F64

Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi no šodienas līdz 2.augustam piedalīsies starptautiskajās mācībās "Northern Strike 2019" Mičiganā, ASV

"Northern Strike" ir ikgadējas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, ko organizē Mičiganas Nacionālā gvarde. Mācībās piedalīsies aptuveni 5700 karavīru no ASV, Apvienotās Karalistes, Bulgārijas, Igaunijas, Jordānijas, Latvijas, Nīderlandes un Polijas.

Mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot vienību kaujas gatavību, tai skaitā veicot kaujas šaušanu un integrējot apvienoto uguns atbalstu sauszemes spēku vienību uzdevumu izpildē, kā arī uzlabot sadarbību starp sabiedroto spēkiem. Mācības norisināsies Alpenas Kaujas gatavības apmācības centrā un Greilingas poligonā.

Mācībās "Northern Strike" atbalstu sniegs ASV Gaisa spēku, Jūras spēku, Armijas un Civilās aviācijas patruļas gaisa kuģi, tostarp, lidmašīnas un helikopteri. Gaisa kuģi primāri veiks tuvā gaisa atbalsta uzdevumus, bet nodrošinās arī karavīru pārvietošanu, pildīs meklēšanas un glābšanas un novērošanas uzdevumus.

Šogad aprit 26 gadi kopš Latvijas un Mičiganas Nacionālā gvarde iesaistījās partnerattiecību programmā. Lielākie sadarbības projekti Mičiganas Nacionālajai gvardei šo gadu laikā bijuši ar Zemessardzi, Gaisa spēkiem, kā arī Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, īpaši tuvā gaisa atbalsta kontrolieru apmācībā.

Mičiganas Nacionālās gvardes karavīri regulāri piedalās militārajās mācībās Latvijā. Savukārt Latvijas bruņoto spēku karavīri un zemessargi regulāri piedalās mācībās "Northern Strike".