Solītā vērienīgā imigrantu aizturēšanas operācija ASV nav notikusi

 
©AFP/Scanpix

Tūkstošiem nelegālo imigrantu svētdienu ASV pavadīja neziņā, bažījoties par prezidenta Donalda Trampa solītajām likumsargu operācijām visā valstī, tomēr nekas neliecina, ka būtu notikuši tiešām vērienīgi pasākumi.

Tika prognozēts, ka Federālās Imigrācijas un muitas policijas (ICE) līdzstrādnieki veiks operācijas desmit lielajās ASV pilsētās, lai aizturēti 2000 imigrantu, kas ASV nelegāli ieceļojuši pēdējā laikā.

Tiesa gan, operācija līdz šim bijusi krietni pieticīgāka par to, kādu to pagājušajā mēnesī solīja Tramps, brīdinot, ka aizturēti un izraidīti tiks miljoni.

ICE direktora pienākumu izpildītājs Metjū Olbenss svētdien nevēlējās sniegt detaļas par operācijas gaitu, vienīgi paužot atbalstu tās īstenošanai.

"Mēs veicam mērķtiecīgus likumu īstenošanas soļus pret konkrētiem indivīdiem, kuru lietas izskatītas imigrācijas tiesā un kurus imigrācijas tiesnesis licis izsūtīt no valsts," telekanālam "Fox News" sacīja Olbenss.

"Mēs vienīgi izpildām šos tiesnešu spriedumus," viņš piebilda.

Aktīvisti patrulēja vairāku lielo pilsētu ielās, lai dokumentētu aizturēšanas un sniegtu atbalstu tiem, kas tiek aizturēti.

Kaut arī tika saņemtas ziņas par iespējamām ICE aktivitātēm, nav nekādu pazīmju, ka būtu notikušas plaša mēroga aizturēšanas.

Ņujorkas mērs Bils de Blazio sacīja, ka ir dzirdējis par trim ICE kratīšanām sestdien, bet neviens cilvēks to gaitā nav aizturēts.

Floridā ICE policisti bija redzami klauvējam pie namu durvīm netālu no Maiami starptautiskās lidostas, kā arī netālajā migrantu lauksaimnieku kopienā, vēstīja laikraksts "Los Angeles Times". Nav ziņu, ka šajās operācijās kāds būtu izturēts.

Kā iepriekš skaidroja Tramps, tas, ka daži imigranti vienkārši pāriet pāri robežai un bauda amerikāņu dzīves privilēģijas, nav godīgi pret tiem, kas ASV cenšas iekļūt legālā ceļā.

Konservatīvie komentētāji vērš spiedienu pret Trampu, norādot, ka prezidenta Baraka Obamas administrācija 2012.gadā deportējusi 409 849 cilvēkus, bet Trampa administrācija pērn - vien 245 085.

Tuvojoties operācijas sākumam, tika izvērsta plaša informācijas kampaņa, un tas ICE uzdevumu padarījis grūtāku.

Tramps sacījis, ka operācijā galvenā uzmanība tiks pievērsta noziedzniekiem, arī noziedzīgā grupējuma MS-13 biedriem.

ASV dzīvo 10,5 miljoni nelegālo imigrantu, liecina Pjū pētniecības centra aplēses. Divas trešdaļas ASV dzīvo vairāk nekā desmit gadus.

 

Abonē