Jaunajā Eiropas Parlamentā vairums deputātu ir jaunpienācēji; sieviešu rekordskaits

 
©f64

Eiropas Parlamenta (EP) jaunajā sasaukumā ievēlēts rekordskaits jeb 61% jaunu deputātu un tajā ir augstāks sieviešu īpatsvars - 40% salīdzinājumā ar 37% iepriekšējā sasaukumā.

Jaunākā deputāte ir 21 gadu vecā Kira Marija Pētera-Hansena no Dānijas, bet vecākais - 82 gadus vecais Silvio Berluskoni no Itālijas.

Pašlaik izveidotas septiņas politiskās grupas - par vienu mazāk nekā iepriekšējā sasaukumā. Deputāti, kuri nav pievienojušies nevienai grupai, to var darīt jebkurā brīdī. Lai izveidotu politisko grupu, nepieciešami vismaz 25 deputāti no ceturtās daļas Eiropas Savienības (ES) valstu.

EP 9.sasaukumā ir deputāti no 28 valstīm un 190 politiskajām partijām.

Iepriekšējā sasaukuma priekšsēdētājs Antonio Tajāni šodien Strasbūrā oficiāli paziņoja par EP 9.sasaukuma izveidi.

Jaunā priekšsēdētāja vēlēšanas notiks trešdien. Politiskās grupas vai vismaz 1/20 deputātu var izvirzīt kandidātus līdz otrdienas plkst.22.

EP vēlēšanas 28 Eiropas Savienības valstīs notika no 23. līdz 26 maijam, un tajās piedalījās 51% balsstiesīgo vēlētāju.

Jaunajā EP sasaukumā no Latvijas darbu sākuši "Jaunās Vienotības" deputāti Valdis Dombrovskis un Sandra Kalniete, "Saskaņas" deputāti Nils Ušakovs un Andris Ameriks, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK deputāti Roberts Zīle un Dace Melbārde, kā arī apvienības "Attīstībai/Par!" deputāts Ivars Ijabs un "Latvijas Krievu savienības" deputāte Tatjana Ždanoka.