Par Lielbritānijas premjerministra amatu finālā cīnīsies Džonsons un Hants

 
©F64

Cīņas noslēgumā par Lielbritānijas premjerministra amatu Boriss Džonsons sacentīsies ar pašreizējo ārlietu ministru Džeremiju Hantu.

Piektajā balsošanas kārtā atkal uzvarēja bijušais Londonas mērs Džonsons, kuru šoreiz atbalstīja 160 no 313 Konservatīvās partijas pārstāvjiem parlamenta apakšpalātā.

Par Hantu balsoja 77 deputāti, bet vides ministrs Maikls Govs ieguva tikai 75 balsis, un no tālākās cīņas viņam jāizstājas.

Tagad 160 000 Konservatīvās partijas biedru, balsojot pa pastu, no abiem atlikušajiem pretendentiem izraudzīsies jauno partijas līderi, kurš automātiski kļūs arī par nākamo premjerministru.

"Esmu ļoti pagodināts, galīgajā balsojumā saņemot vairāk nekā 50% balsu," tviterī paziņojis Džonsons. "Es gatavojos apceļot visu Apvienoto Karalisti un izklāstīt savu plānu, kā īstenot breksitu, apvienot mūsu valsti un radīt mums visiem gaišāku nākotni."

Savukārt Govs atzinis, ka ir "vīlies", taču vienlaikus paudis lepnumu par savu kampaņu.

"Bija gods izmantot iespēju izklāstīt mūsu lieliskās valsts nākotnes vīziju. Liels sveiciens Borisam un Džeremijam!," paziņojis Govs.

Džonsons uzstāj, ka Lielbritānijai jāaiziet no Eiropas Savienības (ES) 31.oktobrī, pat gadījumā, ja līdz šim laikam neizdosies ar Briseli panākt vienošanos. Tiesa gan, pēdējo dienu laikā viņš kļuvis mazāk kategorisks.

Tikmēr Hants ir paudis gatavību vēlreiz lūgt izstāšanās atlikšanu, ja tas būs nepieciešams bezvienošanās breksita novēršanai.

 

Rīgas namu pārvaldnieks