Asanžs pēkšņi sasirdzis; atliek tiesas sēdi par viņa izdošanu ASV

 
©REUTERS/ SCANPIX

Tīmekļa projekta "WikiLeaks" dibinātāja Džūljena Asanža advokāts ceturtdien pavēstīja, ka viņa klients ir sasirdzis, līdz ar to prasības izskatīšanu par Asanža izdošanu ASV saistībā ar apsūdzībām spiegošanā atlikta uz jūniju.

Ceturtdien Londonā Vestminsteras maģistrātu tiesā notika īsa sēde, kurā tika pieņemts lēmums lietas izskatīšanu par Asanža izdošanu ASV atlikt līdz 12.jūnijam.

Vecākā miertiesnese Emma Ārbatnota par Asanžu izteicās, ka viņš "nejūtas ļoti labi". Nākamā tiesas sēdē varētu notikt Belmāršas cietumā, kur Asanžs izcieš 50 nedēļu sodu par atbrīvošanas nosacījumu pārkāpšanu.

"Tas visiem varētu būt ērtāk, ja tā notiks tur," sacīja tiesnese.

Projekta "WikiLeaks" pārstāvji trešdien par Asanža situāciju pauda "nopietnas bažas".

Asanžs esot pārvietots uz cietuma medicīnas daļu, pavēstīja "WikiLeaks".

"Viņa veselības stāvoklis Belmāršas cietumā pavadīto septiņu nedēļu laikā ir pasliktinājies, un viņš dramatiski zaudējis svaru," teikts "WikiLeaks" paziņojumā. "Cietuma administrācijas lēmums pārvietot viņu uz medicīnas daļu runā pats par sevi."

Asanžam izvirzītas apsūdzības par ASV pretspiegošanas likumu pārkāpumu saistībā ar 2010.gadā "WikiLeaks" publicētajiem tūkstošiem militāro un diplomātisko dokumentu.

Austrālijas pilsonim arī draud Eiropas Savienības aizturēšanas orderis saistībā ar aizdomām par izvarošanu Zviedrijā 2010.gadā.