Vīrietis Izraēlā spļāvis uz Polijas vēstnieku

 
©AP/Scanpix

Izraēlā aizturēts vīrietis, kurš spļāvis uz Polijas vēstnieku, trešdien paziņojusi policija.

Saskaņā ar policijas sniegto informāciju, vēstnieks Mareks Magierovskis tobrīd atradies automašīnā. Taču Izraēlas ziņu vietne "Ynet" vēsta, ka incidents bijis daudz nopietnāks.

"Ynet", atsaucoties uz Magierovski, ziņo, ka vīrietis fiziski un verbāli uzbrucis vēstniekam, kliedzot "polis, polis". Vēstnieks tobrīd atradies pie vēstniecības.

Izraēlas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis paudis šoku par notikušo un izteica līdzjūtību Magierovskim.

Polijas Ārlietu ministrija izsaukusi Izraēlas vēstnieku saistībā ar šo incidentu.

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis tviterī paudis viedokli, ka tas bijis rasistisks un nepieņemams uzbrukums.

Polijas vēstniecība Izraēlā komentārus nav sniegusi.

Izraēlas un Polijas attiecības pēdējā laikā ir saspringtas.

Polija pirmdien paziņoja, ka atcēlusi iepriekš paredzēto Izraēlas delegācijas vizīti, jo tā iecerējusi pievērsties jautājumam par Otrā pasaules kara laikā konfiscētajiem ebreju īpašumiem, kas pēc Varšavas domām jau ir atrisināts.

Pagājušajā gadā Polijas un Izraēlas attiecības negatīvi ietekmēja pretrunīgi vērtētais Polijas likums, kas paredzēja cietumsodu par Polijas apsūdzēšanu līdzdalībā nacistiskās Vācijas noziegumos.

Polija skaidroja, ka šāds likums pieņemts, reaģējot uz ārvalstu mediju praksi pēdējos gados Aušvicu un pārējās koncentrācijas nometnes nacistiskās Vācijas okupētajā Polijā dēvēt par "poļu nāves nometnēm".

Lai gan likumā norādīts, ka tas nav attiecināms uz mākslas vai zinātniskiem darbiem, Izraēla un ASV uzskatīja, kas tas varētu ierobežot runas brīvību par holokaustu.

Polija vēlāk piekāpās Izraēlai un par šī likuma pārkāpšanu paredzētais cietumsods tika atcelts.