Pieņem stingrāko abortu aizlieguma likumu ASV; ārstiem par tā veikšanu draud mūža ieslodzījums

 
©Attēlam ir ilustratīva nozīme/Pixabay

ASV Alabamas štata Senāts otrdien pieņēmis stingrākos ierobežojumus abortiem Savienotajās Valstīs, aizliedzot jebkādu grūtniecības pārtraukšanu, bet ārstiem, kas veiks šo procedūru, paredzot mūža ieslodzījumu.

Likumprojektā, kas nosūtīts parakstīšanai gubernatorei Kejai Aivijai, nav paredzēti izņēmumi attiecībā uz izvarošanas un incesta gadījumiem.

ASV lielākā cilvēktiesību aizsardzības organizācija ACLU solījusi vērsties tiesā, lai panāktu likuma apturēšanu, savukārt likuma atbalstītāji neslēpj, ka vēlas, lai lieta tiktu izskatīta Augstākajā tiesā.

Pēc Donalda Trampa nonākšanas prezidenta amatā Augstākajā tiesā izveidojies konservatīvo tiesnešu vairākums, un daudzi republikāņi vēlas, lai tiktu atcelts vēsturiskais spriedums 1973.gada lietā "Roua pret Veidu", ar kuru tika atzītas sievietes tiesības uz aborta veikšanu.

"Jūs tikko paši izvarojāt Alabamas štatu," paziņoja Alabamas Senāta demokrātu līderis Bobijs Singltons, kad senatori bija noraidījuši grozījumus, kuros bija ierosināts noteikt izņēmumus abortu aizliegumam.

"Jūs sakāt manai meitai, ka tev Alabamas štatā nav nozīmes. Ir pieņemami, ja vīrietis tevi izvaro, un tev būs viņa bērns, ja tu paliec stāvoklī," piebilda senators.