Baltajā namā iepazīstina ar atjauninātajiem plāniem Irānas agresijas gadījumā

 
©Reuters/Scanpix

ASV aizsardzības ministra pienākumu izpildītājs Patriks Šanahans iepazīstinājis Balto namu ar atjauninātiem militārajiem plāniem gadījumam, ja Irāna uzbruktu ASV spēkiem vai paātrinātu darbu pie kodolieroču izstrādes, ziņo laikraksts "The New York Times".

Saskaņā ar laikraksta vēstīto, Baltajā namā izklāstīti vairāki plāni, tostarp par 120 000 karavīru iespējamo izvietošanu Tuvajos Austrumos.

Atsaucoties uz ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas amatpersonām, laikraksts pirmdien vēstīja, ka Šanahans prezentējis plānu Trampa galveno drošības padomnieku sanāksmē pagājušo ceturtdien.

Baltais nams laikraksta ziņoto vēl nav komentējis, bet ASV Aizsardzības ministrija atteikusies sniegt komentārus.

Spriedze starp Irānu un ASV pieaugusi, kopš Tramps paziņoja par izstāšanos no 2015.gadā pasaules lielvaru un Teherānas noslēgtās kodolvienošanās, un atjaunoja sankcijas pret Irānu.

Tramps vēlas panākt, lai Irāna piekrīt plašākai ieroču kontrolei, un ir nosūtījis lidmašīnu bāzes kuģi un bumbvedējus "B-52" uz Persijas līci, lai nodemonstrētu ASV militāro spēku.

Teherāna savukārt pārmetusi ASV iesaistīšanos "psiholoģiskajā karā", nodēvējusi ASV militāro klātbūtni reģionā par mērķi, nevis draudu, un pavēstījusi, ka nepieļaus, ka tiek apturēts Irānas naftas eksports.

"The New York Times" vēsta, ka ceturtdienas sanāksmē klāt bija ASV prezidenta nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons, ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktore Džīna Haspela, ASV nacionālo izlūkdienestu direktors Dens Koutss un ASV Apvienotās štābu priekšnieku komitejas vadītājs ģenerālis Džozefs Danfors.