Aptauja: Daudzi vācu kristieši dievam netic

© imago images/Scanpix

Daudzi vācieši, kas sevi uzskata par kristiešiem, patiesībā dievam netic, liecina piektdien publicētie aptaujas rezultāti.

2005.gadā 85% vācu katoļu apgalvoja, ka tic dievam.

Taču tagad saskaņā ar aptauju, kuru pēc žurnāla "Der Spiegel" pasūtījuma veicis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums "Kantar", viņu skaits nokrities līdz 75%.

Tikmēr protestantu vidū dievticīgo skaits samazinājies no 79 līdz 67%.

Kopumā tikai 55% vāciešu tic, ka pastāv "viens dievs", kamēr 2005.gadā šim apgalvojumam vēl piekrita 66% aptaujāto.

Arī citos ar ticību saistītos jautājumos pieaug vāciešu skepse,

Piemēram, tikai 58% protestantu un 61% katoļu tic, ka Jēzus Kristus būtu augšāmcēlies.

Aptauja veikta laikā no 12. līdz 14.martam, intervējot 1003 respondentus.

Pasaulē

Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, Latvijas Bruņoto spēku rezerves pulkvedis Igors Rajevs raidījumā "Nra.lv sarunas" skaidroja, ka Eiropas valstīm ir kopēja pretgaisa aizsardzības sistēma, taču pateikt, ka Latviju sargā tāds pretgaisa aizsardzības kupols, kā piemēram, Izraēlā, kas aizsargā visu valsts teritoriju, viņš nevarot.

Svarīgākais