Erdogans aicina anulēt Stambulas pašvaldību vēlēšanu rezultātus

 
©Sputnik/Scanpix

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans aicinājis atbildīgās iestādes anulēt Stambulas pašvaldību vēlēšanu rezultātus, jo pārkāpti noteikumi darbinieku pieņemšanai vēlēšanu iecirkņos.

Sākotnējie rezultāti liecina, ka mēra vēlēšanās Stambulā ar nelielu pārsvaru uzvarējis opozīcijā esošā Republikāniskās Tautas partijas (CHP) kandidāts, pieliekot punktu 25 gadus ilgušajai konservatīvo islāmistu valdīšanai Stambulā.

Erdogans sarunā ar žurnālistiem lidmašīnā atpakaļceļā no vizītes Maskavā sacīja, ka ne visos vēlēšanu iecirkņos ievērota prasība, ka visiem darbiniekiem jābūt valsts ierēdņiem.

"Mūsu kolēģi to ir noskaidrojuši. Dabiski, ka tas rada šaubas," sacīja Erdogans, uzsverot, ka tam būtu jānoved pie Stambulas mēra vēlēšanu rezultātu anulēšanas.

Šādu lēmumu pieņemšana ir Turcijas Augstākās vēlēšanu komisijas kompetence.

Erdogana vadītās Taisnīguma un attīstības partijas (AKP) augsta ranga amatpersona otrdien atklāja, ka AKP vēlas, lai mēra vēlēšanas Stambulā tiek rīkotas atkārtoti.

Erdogans pirmdien AKP neveiksmē Stambulas vēlēšanās vainoja "organizēto noziedzību".

Kā ziņots, 31.martā Turcijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās AKP zaudēja arī Ankaras mēra amatu, lai gan islāmisti galvaspilsētu iepriekš bija kontrolējuši jau ceturtdaļgadsimtu.