Dzīves ilgums pasaulē pieaudzis par vairāk nekā 5 gadiem

© AP/Scanpix

Dzīves ilgums pasaulē laikā no 2000. līdz 2016.gadam pieaudzis par 5,5 gadiem, ceturtdien paziņoja Pasaules Veselības organizācija (PVO).

Vidēji 2016.gadā dzimušam bērnam dzīves ilgums būs 72 gadi, salīdzinot ar 66,5 gadiem 2000.gadā dzimušam bērnam, teikts ikgadējā statistikas ziņojumā.

Gadsimta pirmajos 16 gados krasi samazinājusies par pieciem gadiem jaunāku bērnu mirstība, it īpaši Āfrikā Aizsahāras reģionā, kur panākts progress cīņā pret malāriju, masalām un citām pārnēsājamām slimībām, pavēstīja PVO.

Dzīves ilgums palielinājies arī pateicoties panākumiem pret HIV/AIDS, kas plosījās lielā daļā Āfrikas 90.gados.

Taču neskatoties uz progresu nabadzīgajās valstīs, joprojām pastāv ievērojama atšķirība dzīves ilgumā starp attīstītajām un attīstības valstīm. Vidēji valstīs ar zemiem ienākumiem cilvēku mūžs ir par 18 gadiem īsāks nekā valstīs ar augstiem ienākumiem, norāda PVO.

Piemēram, Lesoto vidējais mūža ilgums ir 52 gadi, salīdzinot ar 83 gadiem Šveicē un 84 gadiem Japānā.

Tāpat, ja bagātajās valstīs vairums cilvēku mirst vecumā, tad nabadzīgajās valstīs teju trešdaļa mirušo ir bērni vecumā līdz pieciem gadiem, paziņoja PVO.

Pasaulē

Ukrainā, Odesas apgabalā, kāds 13 gadus vecs pusaudzis pēc nāves deva otro iespēju dzīvot pieciem cilvēkiem. Viņa vecāki piekrita, lai dēls kļūst par orgānu donoru pēc tam, kad bērns tika atzīts par mirušu, vēsta UNIAN.

Svarīgākais