ANO brīdina par AIDS problēmu cietumos

ANO galvenais spīdzināšanas un sodīšanas lietu izmeklētājs Manfrēds Novāks starptautiskās AIDS konferences laikā Vīnē norādījis, ka bīstami AIDS perēkļi veidojas pārpildītos cietumos.

M. Novāks, kurš ir apskatījis daudzas ieslodzījuma vietas visā pasaulē, stāstīja, ka cietumnieki nereti tiek turēti necilvēcīgos apstākļos, kuros izplatās HIV vīruss — tas notiek, atkārtoti izmantojot nesterilizētas šļirces, tetovējoties, dodot citiem žiletes, kā arī seksuālā ceļā.

ANO izmeklētājs aicināja valstu valdības bez citiem darbiem arī informēt ieslodzītos par HIV infekciju risku, piedāvāt bezmaksas HIV pārbaudes un palīdzību, kā arī nodrošināt šļirces un narkotiku atmešanas terapiju.

Pasaulē

Šovasar Zeme ir sākusi griezties ātrāk nekā jebkad agrāk, padarot dienas par milisekundēm īsākas. Un, lai gan vidusmēra cilvēks šīs izmaiņas pat nepamanīs, instrumenti gan – jo īpaši precīzie atompulksteņi, kas darbina navigācijas sistēmas, datorus un tālruņus, raksta CNN.

Svarīgākais