Sīrijas pilsoņkarā bojā gājuši vairāk nekā 370 000 cilvēku

© AFP/Scanpix

Sīrijas pilsoņkara astoņos gados dzīvību zaudējuši vairāk nekā 370 000 cilvēku, arī 112 000 mierīgo iedzīvotāju, piektdien pavēstīja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR), kas veic kara plosītās valsts monitoringu.

Bojāgājušo vidū ir vairāk nekā 21 000 bērnu un 13 000 sieviešu, norādīja organizācija, kas savās aplēsēs paļaujas uz vietējo avotu tīklu visā valstī.

Par konflikta sākumu tiek uzskatītas 2011.gada 15.marta plašās valdības oponentu demonstrācijas Darā, Sīrijas dienvidos. Tai sekojušās demonstrācijas citās pilsētās izvērsās demonstrantu un drošības spēku sadursmēs, bet konfrontācija ar laiku pārrauga valdības spēku un režīma oponentu bruņotā konfliktā, kurā ar atbalstu atšķirīgiem grupējumiem iesaistījušās arī vairākas ārvalstis.

Pilsoņkarš Sīrijā sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Pasaulē

Krievija gatavojas sākt pilna mēroga karu ar NATO – par šādu iespējamību nesen paziņoja Vācijas federālais izlūkdienests. Šo iespējamību pastiprināja arī ziņa, ka Krievijas diktators Putins gatavojas no 1. aprīļa līdz 15. jūlijam armijā iesaukt 160 000 pilsoņu vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Vai drīz varam sagaidīt okupantu pūļus pie Latvijas robežas? Jautājums ir skarbs, taču pamatots. Tomēr jāatgādina, ka militārā kontingenta papildinājums Krievijā notiek divas reizes gadā, tā ka šis ir vienkārši kārtējais iesaukums.

Svarīgākais