Berlīnes kino festivāla viesiem izrādīs latviešu-igauņu animācijas filmu

 
©ZUMAPRESS.com/Scanpix

Berlīnes starptautiskais kino festivālā šodien rādīs arī Igaunijas un Latvijas kopražojuma animācijas filma "Lote un pazudušie pūķi", informēja Nacionālā kino centra pārstāve Zane Dzene.

Filmu "Lote un pazudušie pūķi" Berlīnē rādīs piecos seansos - šodien plkst.13.20, 11.februārī plkst.10, kā arī 12., 14. un 17.februārī plkst.9.30.

Ikgadējā Berlīnes starptautiskā kino festivāla balvu jeb Kristāla lāci konkursā "Generation" piešķir jauniešu žūrija, un uz Latviju līdz šim atbraukuši vien divi šādi apbalvojumi - 1995. gadā par Nila Skapāna leļļu animācijas īsfilmu "Lidojam?!" un 2016. gadā par Renāra Vimbas pilnmetrāžas debijas filmu "Es esmu šeit".

Jaunākajā filmā par suņu meitenes Lotes piedzīvojumiem Izgudrotāju ciematā ierodas divi zinātnieki - Kārlis Jenots un Viktors Vīķis. Viņi ir nolēmuši piedalīties sacensībās, kuru dalībniekiem jāsavāc pēc iespējas vairāk tautasdziesmu. Abu vislielākais sapnis ir ierakstīt, kā dzied mītiskais ugunsspļāvējs pūķis.

"Lēkājoši zaķi, darbos aizņemti surikati, runājoša zivs, kura dzīvo krūšu kabatiņā, zaķene-operdziedātāja - šie ir vien daži no varoņiem, ar kuriem savos piedzīvojumos iepazīsies Lote un viņas māsiņa Rozīte," filmu apraksta Dzene.

Igaunijā animācijas filma "Lote un pazudušie pūķi" pirmizrādi piedzīvoja 2. janvārī, bet Latvijas pirmizrāde notiks 21.februāri. No 22.februāra to varēs noskatīties Latvijas kinoteātros un interneta platformā "Shortcut.lv".

Animācijas filmas tapšanā piedalījusies pašmāju filmu studija "Rija" un Igaunijas studija "Eesti Joonisfilm". Igaunijā filma "Lote un pazudušie pūķi" iekļauta Igaunijas Filmu institūta Simtgades filmu programmā.