Avarējušais Edinburgas hercogs atkal brauc nepiesprādzējies

 
©Chris Jackson/REUTERS/SCANPIX

Tikai pāris dienas pēc iekļūšanas satiksmes negadījumā 97 gadus vecais Edinburgas hercogs Filips (attēlā) atkal sēdies pie automašīnas stūres, turklāt braucis nepiesprādzējies, par ko saņēmis brīdinājumu no policijas.

Reuters atgādina, ka karalienes Elizabetes II laulātais draugs autoavārijā iekļuva pagājušonedēļ. Netālu no karaliskās rezidences Sendringemā viņa vadītais Land Rover sadūrās ar automašīnu Kia. Filips, kuram no uz sāniem apgāzušās mašīnas palīdzēja izkļūt kāds garāmbraucējs, nav cietis, Kia vadītājai ir tikai sīkas skrambas, bet pasažierei lauzta plaukstas locītava. Norfolkas policija paziņojusi, ka sākusi izmeklēšanu un uz vietas veiktajā pārbaudē konstatēts, ka neviens no vadītājiem reibumā nav bijis.

No aculiecinieku stāstītā izriet, ka negadījumā vaininieks, visticamāk, ir Edinburgas hercogs, jo viņa vadītā automašīna no mazākas nozīmes ceļa izbraukusi uz galvenā ceļa, vadītājam nepārliecinoties, ka tas ir brīvs. Sestdien vairāku britu laikrakstu žurnālisti novēroja, kā Filips sēžas pie stūres jaunam Land Rover Freelander spēkratam, turklāt vēlāk avīzēs un interneta vietnēs publicētās fotogrāfijas liecinājušas, ka viņš nav piesprādzējies ar drošības jostu. Norfolkas policijas pārstāvji jau svētdien paziņoja, ka arī pievērsuši uzmanību attēliem un brīdinājuši Edinburgas hercogu, ka tā rīkoties nedrīkst - šādu pārkāpumu gadījumos tā esot standarta procedūra.