Turcija nosūtījusi aptuveni 35 tankus uz Sīriju

 
©AFP/Scanpix

Turcija nosūtījusi papildspēkus uz apvidu Sīrijas ziemeļos, kas atrodas netālu no kurdu spēku kontrolētā rajona, paziņojis Londonā bāzētās nevalstiskās organizācijas "Sīrijas Cilvēktiesību observatorija" ("Syrian Observatory for Human Rights", SOHR) vadītājs Rami Abdels Rahmans.

Pēc viņa teiktā, sestdienas pievakarē robežu šķērsojuši aptuveni 35 tanki un cits smagais bruņojums.

Pagājušajā nedēļā Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans draudēja tuvāko dienu laikā uzsākt jaunu operāciju pret kurdu Tautas aizsardzības vienībām (YPG). Ankara uzskata YPG par Turcijā aizliegtā separātistu grupējuma Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) atzaru.

Kurdu vienības kontrolē plašas teritorijas Sīrijas ziemeļos gar robežu ar Turciju, un līdz šim tās bijuši nozīmīgākais militārais spēks ASV atbalstītajās sauszemes operācijās pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts" Sīrijā.

Taču pagājušajā nedēļā ASV prezidents Donalds Tramps negaidīti paziņoja par lēmumu atvilkt karaspēku no Sīrijas, skaidrojot šo soli ar to, ka ka ASV sakāvušas džihādistu grupējumu "Islāma valsts" Sīrijā.

Kā vēlāk vēstīja mediji, Tramps savu šokējošo lēmumu pieņēmis telefonsarunas gaitā ar Erdoanu, kurš sacījis, ka Sīriju no tur palikušajiem džihādistiem varētu attīrīt Turcija.

Piektdien Erdoans izteicās, ka atbrīvos Sīrijas ziemeļdaļu gan no YPG, gan "Islāma valsts".