Aicina piespriest "būtisku" cietumsodu bijušajam Trampa advokātam

 
©AFP/Scanpix

ASV prokurors piektdien aicināja tiesu Ņujorkā piespriest "būtisku" cietumsodu prezidenta Donalda Trampa bijušajam personīgajam advokātam Maiklam Koenam, noraidot viņa lūgumu pēc viegla soda, kas būtu pamatots ar viņa sadarbošanos ar tiesu iestāžu amatpersonām.

"Koens, advokāts un uzņēmējs, izdarīja četrus skaidrus federālos noziegumus vairāku gadu gaitā. Viņu šādi rīkoties motivēja personīga alkatība, un viņš vairākkārt izmantoja savu varu un ietekmi maldinošiem nolūkiem," iesniegumā tiesai paziņoja Ņujorkas prokurors Roberts Kuzami.

Prokurors ierosināja piespriest Koenam cietumsodu no 51 līdz 63 mēnešiem.

52 gadu vecais Koens bijis Trampa personiskais advokāts ilgāk nekā desmit gadus un ir nozīmīgs liecinieks īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanā par iespējamu saistību starp Krieviju un Trampa vēlēšanu kampaņu un Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu procesā.

Koens augustā atzina savu vainu astoņās apsūdzībās, tostarp par krāpniecību un vēlēšanu kampaņas finansēšanas pārkāpumiem.

Koens 29.novembrī Ņujorkas tiesā atzina savu vainu, ka sniedzis Kongresam nepatiesu informāciju par darbu, ko viņš veicis sakarā ar Trampa nekustamā īpašuma projektu Krievijā. Viņš atzinās, ka 2017.gadā ASV Senāta Izlūkošanas komitejai sniedzis nepatiesus apgalvojumus par plāniem būvēt Trampa torni Maskavā.

ASV prezidenta Donalda Trampa bijušais personīgais advokāts Maikls Koens 2015.gadā tikās ar Krievijas pilsoni, kurš piedāvāja "politisku sinerģiju" ar Trampa vēlēšanu kampaņu un ierosināja Trampa tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, piektdien paziņoja ASV īpašais prokurors Roberts Millers, kurš vada izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās 2016.gadā.

Millers arī paziņoja, ka Koens ir sniedzis "svarīgu" un "būtisku" palīdzību šai izmeklēšanai.

Cits ASV prokurors piektdien aicināja tiesu Ņujorkā piespriest "būtisku" cietumsodu Koenam, noraidot viņa lūgumu pēc viegla soda, kas būtu pamatots ar viņa sadarbošanos ar tiesu iestāžu amatpersonām. Koens augustā atzina savu vainu astoņās apsūdzībās, tostarp par krāpniecību un vēlēšanu kampaņas finansēšanas pārkāpumiem.

Millers piektdien savā ziņojumā atzina, ka Koens pielicis "būtiskas un ievērojamas pūles, lai labotu savus pārkāpumus, uzņemtos atbildību par savām darbībām un palīdzētu" īpašajai izmeklēšanai par Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās.

Koens turpināja sniegt "svarīgu un patiesu informāciju", lai palīdzētu šai izmeklēšanai, septiņas reizes tikās ar izmeklētājiem "un turpina būt pieejams izmeklētājiem," tikts Millera ziņojumā.

Millers sniedzis informāciju par kontaktiem ar Krievijas interesēm vēlēšanu kampaņas laikā, par Krievijas pilsoņu mēģinājumiem piekļūt šai kampaņai, un par kontaktiem ar "personām, kas saistītas ar Balto namu" 2017. un 2018.gadā.

Ap 2015.gada novembri, tātad piecus mēnešus pēc Trampa kampaņas sākuma un labu laiku pirms iepriekš zināmajiem kontaktiem, Koens runājis ar "uzticības personu" Krievijas Federācijā, kas piedāvāja kampaņai "politisku sinerģiju" un "sinerģiju valdības līmenī".

Koens sacījis, ka šī persona "vairākkārt ierosināja" Trampa un Putina tikšanos, apgalvojot, ka tai būtu "fenomenāla" ietekme "ne tikai politiskajā, bet arī biznesa dimensijā". Koens tomēr nemēģināja panākt šīs tikšanās īstenošanu, teikts Millera ziņojumā.

Trampa preses sekretāre Sāra Sandersa paziņoja, ka šie jaunie atklājumi Koena lietā "mums nepasaka neko vērtīgu, kas jau nebūtu zināms".

"Koens ir vairākkārt melojis, un, kā prokuratūra ir uzsvērusi tiesai, Koens nav nekāds varonis," sacīja Sandersa.