Portāls: Viļņā nolaidusies ar Putinu saistītā oligarha Prigožina lidmašīna

 
©Reuters/Scanpix

Viļņas lidostā ceturtdien nolaidusies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu saistītā un ASV sankciju sarakstā iekļautā oligarha Jevgēņija Prigožina lidmašīna "M-Vito", piektdien vēsta Lietuvas ziņu portāls "15min.lt", atsaucoties uz diviem savstarpēji nesaistītiem informācijas avotiem.

Lietuvas valsts lidostu operatorkompānijas "Lietuvos oro uostai" pārstāvis Marjus Zeleņus ziņu aģentūrai BNS nav nedz apstiprinājis, nedz noliedzis šo informāciju, norādot, ka tādas ziņas par privātajām lidmašīnām netiek sniegtas.

Pēc portāla avotu ziņām, Prigožina lidmašīnas nolaišanās bijusi neplānota un, lietojot aviācijas terminus, saistīta ar "Aircraft on Ground" situāciju, kas nozīmē, ka lidmašīna gaisā saskārusies ar nopietnām problēmām un tai nācies meklēt tehnisku palīdzību.

Lidmašīna bijusi ceļā uz Sanktpēterburgu. Avoti Viļņas lidostā norādījuši, ka pats oligarhs tajā nav atradies.

Prigožins, kas Krievijā iedēvēts par "Putina pavāru", ir Sanktpēterburgā bāzētās "troļļu fabrikas" jeb "Interneta pētījumu aģentūras" sponsors. Viņa vārds tiek saistīts arī ar privāto militāro kompāniju "Vagner", kuras karotāji piedalījušies konfliktos Ukrainā un Sīrijā.

"Interneta pētījumu aģentūra" un vēl divas Prigožina kontrolētās kompānijas "Concord Management Consulting LLC" un Concord Catering", kurām ir līgumi ar Krievijas valdību, apsūdzētas interneta kampaņas vadīšanā, lai pa dažādiem kanāliem, ieskaitot sociālos medijus, ietekmētu ASV prezidenta vēlēšanas. ASV Prigožinam un viņa kompānijām noteikušas sankcijas.