Par godu valsts 70 gadu jubilejai Ziemeļkorejā šodien notikusi militārā parāde, bet atšķirībā no iepriekšējiem gadiem tajā nav izrādītas tālas darbības ballistiskās raķetes.
Parādi, kurā piedalījās tūkstošiem karavīru, greznoja ziedi un krāsaini baloni, neizpalika arī tanki un cita militārā tehnika. Pasākumu klātienē vēroja Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns, kuru pavadīja Ķīnas īpašais sūtnis.
Taču salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, valsts dibināšanas jubilejā parādē netika demonstrētas tālas darbības ballistiskās raķetes. Par godu valsts svētkiem nav veikts arī kodolizmēģinājums, kā tas bija pēdējos divos gados.
Ziemeļkoreja tradicionāli izmanto valsts svētkus, lai izrādītu savas militārās spējas un jaunākos sasniegumus raķešu tehnoloģijā.
Šogad valsts jubilejas svinību tēma ir Korejas pussalas apvienošanās, uzsvars likts uz mieru un ekonomisko attīstību.
"Visiem korejiešiem būtu jāapvieno spēki, lai panāktu mūsu paaudzes apvienošanos. Apvienošanās ir vienīgais veids, kā korejieši var izdzīvot," vēsta Ziemeļkorejas valdošās Strādnieku partijas laikraksts "Rodong Sinmun".
Ziemeļkoreja ir uzaicinājusi lielu skaitu ārvalstu žurnālistu, lai tie atspoguļotu militāro parādi un citus pasākumus par godu valsts 70 gadu jubilejai, tostarp masu spēles un priekšnesumus, kuros piedalās līdz 100 000 cilvēku.
Dienvidkorejā februārī notikušās ziemas olimpiskās spēles iezīmēja zināma atkušņa sākumu līdz šim izolācijā dzīvojušās Ziemeļkorejas attiecībās ar ārpasauli, arī kaimiņvalsti Dienvidkoreju un ASV.
Jūnijā ASV prezidents Donalds Tramps Singapūrā tikās ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, kurš pauda gatavību panākt "pilnīgu Korejas pussalas denuklearizāsciju", taču panāktā vienošanās nesaturēja nekādus konkrētus soļus šī mērķa sasniegšanai.
Šomēnes gaidāms Kima un Dienvidkorejas prezidenta Muna Džēina samits, kas būs viņu trešā tikšanās reize. Muns un Kims pirmo reizi tikās aprīlī un vienojās par speramajiem soļiem kodolatbruņošanās virzienā. Otru reizi abi līderi tikās maijā.