Slavenais Žans Mišels Žārs Eiropas tiesā apstrīd testamentu, kurā tēvs viņu atstājis bešā
 
©google.play

Viens no elektroniskās mūzikas pionieriem Žans Mišels Žārs piektdien paziņoja, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) apstrīdēs sava tēva ievērojamā Holivudas komponista Morisa Žāra testamentu, kurā viņš atstāts bez mantojuma.

Lēmums vērsties ECT pieņemts pēc zaudējuma Francijas tiesā, kur mūziķis centās apstrīdēt ar "Oskara" balvām godalgotā komponista, kurš sarakstījis mūziku filmām "Arābijas Lorenss" un "Doktors Živago", testamentu.

"Mana māsa Stefānija un es iesniedzam mūsu prasību ECT saistībā ar mūsu ģimenes tiesību nerespektēšanu un pārmērīgu mūsu tiesiskās drošības pārkāpumu," laikraksta "Le Parisien" piektdienas izdevumā raksta mūziķis.

"Tiesības mantot nav tikai naudas jautājums. Tās ietekmē arī tādās vēl svarīgākās jomas kā ģimenes saišu aizsardzība un radošajiem cilvēkiem - mākslinieku garīgās tiesības."

Moriss Žārs visus savus īpašumus novēlējis savai pēdējai sievai ar ģimenes fonda starpniecību.

2017.gadā Francijas Augstākā tiesa lēma par labu Morisa Žāra vēlmēm.

Moriss Žārs no dzīves aizgāja 2009.gadā Losandželosā. 1963.gadā viņš ieguva savu pirmo "Oskaru" par "Arābijas Lorensu", bet trīs gadus vēlāk viņam tika piešķirta otra statuete par "Doktoru Živago".