Tramps: Daudziem cilvēkiem "ļoti patika" izteikumi samitā ar Putinu

© AFP/Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien atkal pauda aizstāvības vārdus savam sniegumam šonedēļ Helsinkos notikušajā samitā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Vēl tikai dienu iepriekš, cenšoties mazināt sašutumu par pārlieko iecietību pret Putinu Helsinkos, Tramps atzina samita preses konferencē pieļauto kļūmi un skaidri apliecināja, ka piekrīt ASV izlūkdienestu secinājumiem par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās.

"Ļoti daudziem cilvēkiem izlūkošanas kopienas augstākajā galā ļoti patika mans sniegums preses konferencē Helsinkos," Tramps trešdien ierakstījis tviterī.

"Putins un es mūsu pirmajās sarunās spriedām par daudziem svarīgiem tematiem. Mēs sapratāmies labi, un tas patiešām satrauca daudzus nīdējus, kas gribēja redzēt boksa maču. Sekos diži rezultāti," solīja Tramps.

Samits Helsinkos izsauca sašutuma vētru visā ASV politiskajā spektrā, jo Tramps jautājumā par Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās šķietami apšaubīja paša izlūkdienestu un prokuroru viedokli un nostājās Kremļa pusē.

Otrdien, kas gadās ļoti reti, prezidents atzina, ka pieļāvis kļūmi un preses konferencē pārteicies. Viņš patiesībā esot gribējis teikt, ka Krievija ir vainojama par iejaukšanos vēlēšanās.

"Man bija stingra pārliecība - kaut arī Krievijas rīcībai nebija nekādas ietekmes uz vēlēšanu iznākumu, ļaujiet man to paust pilnīgi skaidri, un es esmu to darījis vairākkārt, ka es piekrītu izlūkošanas kopienas secinājumam, ka Krievijas iejaukšanās 2016.gada vēlēšanās notika," Tramps otrdien sacīja pirms tikšanās ar republikāņu likumdevējiem Baltajā namā.

Tramps arī atzina, ka viņš izteicies nepareizi, kad Helsinkos ar Putinu kopīgajā preses konferencē sacījis, ka "neredz nevienu iemeslu, kāpēc tā būtu bijusi" Krievija, kas iejaucās vēlēšanās, šādi radot iespaidu, ka viņš piekrīt Putina viedoklim, nevis paša izlūkdienestiem.

"Es izskatīju manis sniegtās atbildes ierakstu un saprotu, ka ir vajadzīgs zināms paskaidrojums," teica Tramps.

"Es domāju, ka tas būs acīmredzami, bet tomēr gribētu paskaidrot gadījumā, ja tā nebūtu. Svarīgā teikumā savās piezīmēs es pateicu vārdu "būtu" vārda "nebūtu" vietā. Teikumam vajadzētu būt šādam: "Es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc tā nebūtu bijusi Krievija"," skaidroja Tramps.