NATO oficiāli uzaicina Maķedoniju pievienoties aliansei

© REUTERS/ SCANPIX

Pēc tam, kad Maķedonijai izdevies atrisināt konfliktu ar Grieķiju par valsts nosaukumu, NATO dalībvalstu līderi trešdien oficiāli uzaicinājuši Skopji pievienoties aliansei.

"Saskaņā ar mūsu politiku esam izlēmuši uzaicināt Skopjes valdību sākt iestāšanās sarunas, lai pievienotos aliansei."

Pagājušajā mēnesī Skopje un Atēnas panāca vienošanos, ka Grieķijas ziemeļu kaimiņvalsts turpmāk sevi dēvēs par "Ziemeļmaķedonijas Republiku".

Lai gan šī vienošanās vēl jāapstiprina maķedoniešu referendumā un jāratificē Grieķijas parlamentā, Atēnas atsaukušas savu veto Maķedonijas uzņemšanai NATO.

AFP/ SCANPIX

"Mēs apsveicam vēsturisko Atēnu un Skopjes vienošanos par nosaukuma problēmas risinājumu," teikts NATO samitā apstiprinātajā paziņojumā. "Saskaņā ar mūsu politiku esam izlēmuši uzaicināt Skopjes valdību sākt iestāšanās sarunas, lai pievienotos aliansei."

Kopš 1991.gada, kad Maķedonija kļuva par suverēnu valsti, izjūkot bijušajai Dienvidslāvijai, Atēnas to apsūdzēja sava nosaukuma izmantošanā, lai īstenotu teritoriālās pretenzijas uz Grieķijas ziemeļu provinci, kas arī tiek saukta par Maķedoniju.

Pasaulē

“Radio brīvā Eiropa” un “Radio brīvība” (RFE/RL) Krievijas biroja līdzstrādnieki Marks Krutovs* un Sergejs Dobriņins* izanalizējuši slepenu militāro pētījumu centru, kas ir bēdīgi slavens ar savu lomu Padomju Savienības bioloģisko ieroču programmā un kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir ievērojami paplašinājies.

Svarīgākais