"Telegram" bloķēšanas mēģinājumu dēļ uzņēmumi Krievijā var zaudēt miljardu dolāru

© AFP/Scanpix

Krievijas uzņēmumi, kas cietuši no federālā mediju uzraudzības dienesta "Roskomnadzor" mēģinājumiem ar masveida bloķēšanu apturēt ziņapmaiņas lietotnes "Telegram" darbību, varētu tuvāko mēnešu laikā zaudēt miljardu dolāru, liecina programmnodrošinājuma izstrādes uzņēmuma "Flexbby" aplēses.

Kopumā no "Roskomnadzor" cietuši aptuveni 400 uzņēmumu, kas lieto "Google" un "Amazon" mākoņservisu pakalpojumus.

Tā rezultātā šiem uzņēmumiem radušās problēmas glabātavu, pielikumu, mākslīgā intelekta sistēmu, ģeolokācijas un maksājumu darbībā, kā arī darbā ar bankām un klientu apkalpošanas jomā.

Atbilstoši gada darbības rezultātiem pašu "Google" un "Amazon" zaudējumi aplēsti 940 miljonu dolāru vērtībā.

"Tas ir vispesimistiskākais scenārijs," sacīja "Flexbby" vadītājs Andrejs Prokofjevs.

"Roskomnadzor" norādīja, ka jautājums par zaudējumiem, kas radušies bloķēšanas rezultātā, neietilpst tā kompetencē.

"Roskomnadzor" 16.aprīlī sāka mēģinājumus bloķēt "Telegram" un kopš tā laika interneta lietotāji Krievijā ziņo par ievērojamiem traucējumiem tīmekļa darbībā.

Pasaulē

Krievija gatavojas sākt pilna mēroga karu ar NATO – par šādu iespējamību nesen paziņoja Vācijas federālais izlūkdienests. Šo iespējamību pastiprināja arī ziņa, ka Krievijas diktators Putins gatavojas no 1. aprīļa līdz 15. jūlijam armijā iesaukt 160 000 pilsoņu vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Vai drīz varam sagaidīt okupantu pūļus pie Latvijas robežas? Jautājums ir skarbs, taču pamatots. Tomēr jāatgādina, ka militārā kontingenta papildinājums Krievijā notiek divas reizes gadā, tā ka šis ir vienkārši kārtējais iesaukums.

Svarīgākais