Parīzes teroraktos apsūdzēto islāmistu Beļģijā ieliek cietumā uz 20 gadiem
 

Parīzes teroraktos apsūdzētais islāmists Salahs Abdeslams pirmdien Beļģijas tiesā atzīts par vainīgu slepkavības mēģinājumā apšaudē Briselē 2016.gada 15.martā un notiesāts uz 20 gadiem cietumā.

Arī viņa līdzdalībnieks Sofjens Ajari atzīts par vainīgu slepkavības mēģinājumā un notiesāts uz 20 gadiem cietumā.

Nedz Abdeslams, nedz Ajari tiesa sēdē nepiedalījās.

28 gadus vecais Abdeslams ir vienīgais zināmais islāma ekstrēmists, kas izdzīvojis 2015.gada 13.novembrī Parīzē sarīkotajos teroraktos, kuros tika noslepkavoti 130 cilvēki.

Taču Beļģijā Abdeslams tiek tiesāts citā noziegumā - par Briselē 2016.gada 15.martā notikušo apšaudi. Trīs policisti šajā apšaudē tika ievainoti, bet viens terorists zaudēja dzīvību.

Pēc tiesas Beļģijā vēlāk gaidāms process arī Francijā, kur Abdeslams tiks tiesāts par Parīzes teroraktiem.

Pēc Parīzes teroraktiem Abdeslams slēpās Briselē, kur tika aizturēts 2016.gada 18.martā - četras dienas pirms Briseles metro un lidostā notikušajiem teroraktiem. Pēc aizturēšanas Abdeslams tika izdots Francijai.

Uzbrukumos Briseles metro un lidostā dzīvību zaudēja kopumā 32 cilvēki. Gan par teroraktiem Parīzē, gan par Briselē pastrādātajiem noziegumiem atbildību uzņēmās teroristu grupējums "Islāma valsts". Tiek uzskatīts, ka par teroraktiem abās pilsētās atbildīga ir viena un tā pati teroristu šūniņa.

Izmeklētāji uzskata, ka Abdeslama aizturēšana pamudināja teroristus īstenot uzbrukumus Briselē agrāk, nekās tie bija plānoti.

Lielāko daļu no pēdējiem diviem gadiem Abdeslams pavadījis cietumā Francijā.

Sākoties tiesas prāvai Beļģijā, Abdeslams tika stingrā Francijas un Beļģijas drošības spēku apsardzībā pārvests no Parīzes uz Briseli. Taču tiesas pirmajā dienā viņš paziņoja, ka tiesa esot neobjektīva pret musulmaņiem, un atteicās apmeklēt pārējās tiesas sēdes.