Pēc specdienestu lūguma Krievijas tiesa ļauj bloķēt "Telegram"

© TASS/Scanpix

Maskavas tiesa piektdien devusi rīkojumu bloķēt Krievijā populāro ziņapmaiņas lietotni "Telegram", jo tās uzturētāji atteikušies nodot Federālajam Drošības dienestam (FDD) lietotāju privātās sarakstes atšifrēšanas atslēgas, no tiesas zāles ziņo aģentūras AFP korespondents.

Krievijas Federālais sakaru, informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas uzraudzības dienesta "Roskomnadzor" jau iepriekš pieprasījis, lai "Telegram" tiktu bloķēts, līdzko tiks pasludināts tiesas spriedums.

Brīvprātīgā trimdā dzīvojošais "Telegram" dibinātājs Pāvels Durovs solījis nepieļaut drošības dienestu piekļuvi lietotāju datiem.

Tajā pašā laikā Durovs norādījis, ka FDD prasības tehniski nav izpildāmas, kā arī ir pretrunā ar Krievijas konstitūciju, kas garantē privātās sarakstes neaizskaramību.

Kopš tā izveidošanas 2013.gadā bezmaksas ziņapmaiņas lietotne, kas ļauj lietotājiem apmainīties ar rakstiskiem vēstījumiem, fotogrāfijām un videoierakstiem, piesaistījusi vairāk nekā 200 miljonus cilvēku.

Pasaulē

Krievija gatavojas sākt pilna mēroga karu ar NATO – par šādu iespējamību nesen paziņoja Vācijas federālais izlūkdienests. Šo iespējamību pastiprināja arī ziņa, ka Krievijas diktators Putins gatavojas no 1. aprīļa līdz 15. jūlijam armijā iesaukt 160 000 pilsoņu vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Vai drīz varam sagaidīt okupantu pūļus pie Latvijas robežas? Jautājums ir skarbs, taču pamatots. Tomēr jāatgādina, ka militārā kontingenta papildinājums Krievijā notiek divas reizes gadā, tā ka šis ir vienkārši kārtējais iesaukums.

Svarīgākais