Arī Luksemburga izrāda solidaritāti Lielbritānijai - atsauc vēstnieku no Maskavas

Luksemburga atsauc no Maskavas savu vēstnieku uz konsultācijām, šādi izrādot solidaritāti Lielbritānijai saistībā ar tur notikušo uzbrukumu ar ķīmisko ieroci bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai.

Uzsverot Luksemburgas solidaritāti ar Lielbritāniju Solsberi notikušā uzbrukuma lietā, tā paziņojusi, ka "ārlietu un Eiropas lietu ministrs Žans Aselborns nolēmis atsaukt Luksemburgas vēstnieku no Maskavas uz konsultācijām".

Vairums Eiropas Savienības (ES) valstu, solidarizējoties ar Lielbritāniju pēc Solsberi uzbrukuma, reaģējušas asāk un izradījušas Krievijas diplomātus.

Kopumā no vismaz 25 valstīm izraidīti 150 cilvēki, par kuriem pastāv aizdomas, ka viņi ir Krievijas spiegi.

Vairākas ES valstis, kurās pie varas ir Maskavai labvēlīgākas valdības, no Krievijas diplomātu izraidīšanas atturējušās.

Sergejs un Jūlija Skripaļi 4.martā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Abi joprojām atrodas slimnīcā kritiskā stāvoklī. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok".

Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons parlamentā skaidroja, ka Krievija uzbrukumu sarīkojusi, lai iebiedētu potenciālos pārbēdzējus, kā arī mobilizētu elektorātu pirms prezidenta vēlēšanām.

Pasaulē

Galvenā smaguma nasta uz sabiedriskās domas veidošanu un tās uzturēšanu demokrātijas virzienā gulstas uz tiem Baltkrievijas žurnālistiem, kuri tiek vajāti un turēti cietumos. Lietuvas un Latvijas žurnālisti savu iespēju robežās sniedz kolēģiem atbalstu. Viens no atbalsta veidiem ir balvu pasniegšanas ceremonijas, kuru laikā tiek stāstīts, kādos apstākļos baltkrieviem nākas strādāt un kādas briesmas viņus sagaida ik uz soļa.

Svarīgākais