Vainīgos Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanas lietā tomēr varētu tiesāt

© Jānis Saliņš, F64 Photo Agency

Nīderlandes valdība nodevusi parlamentam likumprojektu, kas pavērs ceļu tam, lai Nīderlandē varētu tikt tiesāti par Malaizijas pasažieru lidmašīnas "Boeing" notriekšanu 2014.gadā Donbasā aizdomās turētie.

Līdz ar likuma pieņemšanu aizdomās turētos ārzemniekus varēs tiesāt Nīderlandes tiesā Hāgā, arī izmantojot videokonferences režīmu, ja aizdomās turētie nebūs izdoti Nīderlandes varasiestādēm.

Starptautiskajā kriminālizmeklēšanā 2016.gadā tika konstatēts, ka raķete, kas notrieca Malaizijas lidmašīnu, tika izšauta no promaskavisko teroristu kontrolētās Austrumukrainas no iekārtas, kas ievesta no Krievijas, bet vēlāk tur ar steigu nogādāta atpakaļ.

Turpinās izmeklēšana centienos identificēt konkrētus vainīgos. Apsūdzības nevienam pagaidām nav izvirzītas.

2014.gada 17.jūlijā virs teritorijas Ukrainas austrumos, kuru kontrolē Krievijas atbalstītās teroristu bandas, tika notriekta Malaizijas lidmašīna "Boeing 777", nogalinot visus aviolainerī esošos 298 cilvēkus.

Kijeva un rietumvalstis noziegumā vaino vai nu Maskavas apbruņotās teroristu bandas, kas darbojas Ukrainas austrumos, vai arī pašas Krievijas regulāro armiju, kura sniedz teroristiem tiešu militāru atbalstu, ko Kremlis joprojām cenšas noliegt.

Pasaulē

17. septembrī mediju ziņas par Libānā notikušo raisīja asociācijas ar asa sižeta spiegu filmām un neatstāja lasītājus vienaldzīgus. Beirūtas dienvidu priekšpilsētās un citos šiītu kaujinieku grupējuma "Hizbollah" bastionos vienlaicīgi eksplodēja tūkstošiem peidžeru. Šie notikumi pasaulē izraisīja bažas un diskusijas par to, vai turpmāk līdzīgi uzbrukumi gaidāmi arī citos konfliktos un kādi draudi var slēpties ārvalstīs ražotās sadzīves ierīcēs un citās precēs.

Svarīgākais