Cukerbergam liek skaidrot "Facebook" lietotāju datu izmantošanu
 
©Reuters/Scanpix

Lielbritānijas parlamenta komiteja otrdien uzaicinājusi uzņēmuma "Facebook" vadītāju Marku Cukerbergu personiski paskaidrot komitejai apgalvojumus, ka miljoniem "Facebook" lietotāju dati ievākti politiskām kampaņām.

Deimiens Kolinss, kurš vada britu parlamenta Kultūras, mediju un sporta komiteju, nosūtīja vēstuli Cukerbergam, aicinot izklāstīt savu versiju par "šo katastrofisko procesa kļūdu".

Komiteja izmeklē "viltus ziņu" izplatīšanos, un komitejas locekļi pagājušajā mēnesī apmeklēja Vašingtonu, kur tikās ar amatpersonām no "Facebook" un kompānijas "Twitter".

Pastāv aizdomas, ka britu uzņēmums "Cambridge Analytica" ievācis aptuveni 50 miljonu "Facebook" lietotāju datus, lai izmantotu tos ASV prezidenta Donalda Trampa vēlēšanu kampaņā 2016.gadā.

Pēc laikrakstu "Guardian" un "The New York Times" pēdējās pāris dienās publicētās informācijas komiteja vēstulē Cukerbergam lūdza viņu ierasties uz komitejas sēdi un sniegt mutisku liecību.

"Komiteja ir vairākkārt jautājusi "Facebook", kā uzņēmumi iegūst (..) datus no viņu vietnes, un, sevišķi, vai dati iegūti bez viņu piekrišanas," norādīts vēstulē, piebilstot, ka "Facebook" darbinieku sniegtās atbildes maldinājušas komiteju un tajās nav pievērsta pienācīga uzmanība šai problēmai.

Vēstulē pausta cerība, ka Cukerbergs piekritīs sniegt paskaidrojumus, un atbildes sniegšanai dots laiks līdz 26.martam.