Zinātniekiem izveidojuši mākslīgo dzīvību

Paziņojums par mākslīgas šūnas radīšanu, kā bāzi izmantojot mākslīgi veidotu genomu, kuru plašsaziņas līdzekļos nodēvēja par "Sintiju", Savienotajās Valstīs jau izraisīja protestus un satraukumu. Amerikāņu zinātniekiem izdevās sintezēt mākslīgu baktērijas Mycoplasma mycoides genomu un pārstādīt to citam baktēriju veidam, tā laikā iegūstot pilnvērtīgu "sintētisko šūnu", kuru vada tikai šis genoms.

Tā vēsta portāls apollo.

Par sava darba rezultātiem, žurnālisti paziņoja žurnālā «Science». Pētnieku grupa doktora Kreiga Ventera vadībā jau arī iepriekš veiksmīgi bija sintezējusi mākslīgu genomu, kā arī pārstādījusi genomu no vienas baktērijas otrai. Jaunajā darbā pētnieki apvienoja abas šīs metodes un rezultātā ieguva pilnvērtīgu šūnu, kuras ģenētisko informāciju pilnībā sintezēja zinātnieki.

Zinātnieki, kuri publicēja šos sensacionālos datus, apgalvo, ka «Sintija» ir spējīga veikt brīnumus – viņa pabaros pasauli, nomainīs degvielu un pat attīrīs gaisu no piesārņojuma, jo tās izstrādi var veikt tieši kādam konkrētam uzdevumam.

Biedrība «Zemes draugi» nekavējoties noreaģēja uz zinātnieku teikto ar paziņojumu par to, ka šis zinātniskais sasniegums, kurš atceļ uzreiz miljardiem gadus evolūcijas, nes draudus pasaulei un jebkuriem institūta turpmākiem pētījumiem ir jāuzliek moratorijs.

Pasaulē

“Radio brīvā Eiropa” un “Radio brīvība” (RFE/RL) Krievijas biroja līdzstrādnieki Marks Krutovs* un Sergejs Dobriņins* izanalizējuši slepenu militāro pētījumu centru, kas ir bēdīgi slavens ar savu lomu Padomju Savienības bioloģisko ieroču programmā un kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir ievērojami paplašinājies.

Svarīgākais