Vidusjūrā, pa ceļam uz Eiropu, visticamāk noslīkuši ap 100 migrantu
 
©AFP / Scanpix

Vidusjūrā pie Lībijas piekrastes ir pazuduši bez vēsts no 90 līdz 100 migrantu, nogrimstot viņu laivai, otrdienas vakarā paziņoja Lībijas karaflote.

Piepūšamajā laivā bija vairāk nekā 100 cilvēku, kad tā nogrima, sacīja karaflotes preses sekretārs Ajubs Kasems.

Saskaņā ar viņa teikto glābēji ir izglābuši tikai 17 cilvēkus, tai skaitā dažas sievietes. Izdzīvojušie vairākas stundas turējās pie laivas, līdz ieradās glābēji.

Laiva nogrima pie Homsas pilsētas, kas atrodas apmēram 100 kilometrus uz austrumiem no Tripoles.

Citā incidentā, kas notika Vidusjūrā pie Zavijas pilsētas uz rietumiem no Tripoles, Lībijas karaflote izglāba 267 migrantus no dažādām Āfrikas valstīm, lai gan glābšanu apgrūtināja slikti laikapstākļi. Starp šiem izglābtajiem bija sievietes un 17 bērni.

Pagājušajā nedēļas nogalē Lībijas piekrastes tuvumā gāja bojā 10 migranti, bet pazuda bez vēsts vairāki desmiti, tai skaitā bērni, informēja humānās palīdzības organizācijas.

Kopš 2011.gadā Lībijā iestājās haoss pēc diktatora Muammara Kadafi gāšanas un nogalināšanas, Lībija ir kļuvusi par tranzīta valsti migrantiem, kas pāri Vidusjūrai mēģina nokļūt Eiropā.

Pagājušajā gadā mēģinot šķērsot Vidusjūru, ir gājuši bojā 3116 cilvēki, tai skaitā 2833 no Lībijas, liecina Starptautiskās migrācijas organizācijas (IOM) dati.