"Time" "Gada cilvēka" godā cilvēki, kuri liecinājuši par seksuālo vardarbību
 
©EPA/ SCANPIX

ASV žurnāla "Time" "Gada cilvēka" gods šogad ticis "tiem, kas izbeiguši klusēšanu" - sievietēm un vīriešiem, kuri, liecinot par pieredzēto seksuālo uzmākšanos un vardarbību, sabiedrībā aizsākuši radikālu pārmaiņu kustību.

Šī kustība pamatā tiek saistīta ar sociālo tīklu mirkļbirku #MeToo - tā aizsākās pēc skaļajām apsūdzībām, kas presē tika celtas ietekmīgajam Holivudas producentam Hārvijam Vainstainam.

Tomēr "Time" norāda, ka šī mirkļbirka ir "daļa no attēla, bet ne viss attēls".

"Šīs ir visstraujākās sociālās pārmaiņas, kādas nav pieredzētas desmitgadēm ilgi," atzina "Time" galvenais redaktors Edvards Felsentāls.

"Tā sākās ar individuālu drosmīgu rīcību no simtiem sieviešu un arī dažu vīriešu puses, kas nāca atklātībā, lai izstāstītu savu stāstu", telekanāla NBC pārraidē "Today" skaidroja Felsentāls.

REUTERS/ SCANPIX

Pretendentu vidū uz 2017.gada cilvēka titulu bijis arī ASV prezidents Donalds Tramps, Hilarija Klintone, Krievijas prezidents Vladimirs Putins, dziedātāja Bejonse un amerikāņu futbola zvaigzne Kolins Kaperniks.

Attēlā uz "Time" "Gada cilvēka" numura vāka redzama aktrise Ešlija Džada, dziedātāja Teilora Svifta, bijusī "Uber" inženiere Sūzana Faulere un citas sievietes, kas cietušas no seksuālas uzmācības.

"Time" numura tēmai intervētas Džada, Svifta, aktrise Rouza Makgovena, kā arī citas sievietes, no kurām dažas nav vēlējušās atklāt seju. Intervēti arī divi vīrieši - aktieris Terijs Krūss un kinorežisors Blēzs Embrijs.

Kā tviterī nesen atzina ASV prezidents Tramps, kurš pērn bija "Time" gada cilvēks, žurnāla pārstāvji viņam teikuši, ka viņš, iespējams, tiks atkal atzīts par gada cilvēku, ja piekritīs intervijai un fotosesijai. Kā norādīja prezidents, viņš no šīs iespējas atteicies.