Dienvidkoreja vēlas, lai uz olimpiskajām spēlēm ierodas arī Ziemeļkorejas sportisti

© REUTERS/ SCANPIX

Dienvidkoreja vēlas, lai nākamā gada februārī gaidāmajās Phjončhanas Ziemas olimpiskajās spēlēs piedalītos arī sportisti no kaimiņvalsts Ziemeļkorejas, pavēstījis Dienvidkorejas vēstnieks Vācijā Lī Kjunso.

"Mēs būtu priecīgi, ja Phjončhanas Ziemas olimpiskajās spēlēs piedalīties Ziemeļkorejas delegācija. Mēs darām visu iespējamo, lai tas piepildītos realitātē," izteicās Lī.

Ziemeļkoreja ir kvalificējusies Olimpiādei daiļslidošanas sacensībās pāriem, tomēr šī komunistiskā valsts vēl nav paziņojusi, vai ļaus atlētiem piedalīties četrgades nozīmīgākajā forumā.

REUTERS/ SCANPIX

Ignorējot ANO rezolūcijas, Ziemeļkoreja aizvadītā gada laikā ir sarīkojusi divus kodolizmēģinājumus un neskaitāmus ballistisko raķešu izmēģinājumus, kas šajā reģionā ir radījuši spriedzi.

Tiesa, Lī norādīja, ka bažu par drošību Dienvidkorejā neesot.

"Mēs esam droša valsts, ekonomika bijusi ļoti veiksmīga. Tas ir iespējams tikai tad, kad valstī drošība ir augstākajā līmenī," izteicās Lī.

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais