Spēcīgā zemestrīcē Irākā bojā gājuši jau vairāk nekā 200 cilvēku; upuru skaits pieaug

© Scanpix

Spēcīgā zemestrīcē svētdienas vakarā uz Irākas un Irānas robežas dzīvību zaudējuši vairāk nekā 200 cilvēku un vairāk nekā 1000 ievainoti, pavēstījušas abu valstu varasiestādes un oficiālie mediji.

ASV Ģeoloģijas dienests (USGS) ziņoja, ka 7,3 magnitūdas stiprā zemestrīce 25 kilometru dziļumā plkst.21.20 notika Suleimānijas provincē, Irākas ziemeļaustrumos.

Irānā atbilstoši provizoriskajām aplēsēm dzīvību zaudējuši vairāk nekā 200 cilvēku, bet robežas otrā pusē Irākā - seši cilvēki.

Glābšanas darbi pārsvarā kurdu apdzīvotajā apvidū pilnā apjomā sākās ar saullēktu, sacīja Iekšlietu ministrijas amatpersona, pieļaujot, ka upuru skaits var pieaugt.

Drīz pēc zemestrīces sekoja 4,5 magnitūdas stiprs pēcgrūdiens, bet jau pēc pusnakts - 4,7 magnitūdu pēcgrūdiens. Baidoties, ka var sekot citi pēcgrūdieni, daudzas ģimenes nakti pavadījušas zem klajas debess.

Irānas varasiestādes pavēstīja, ka vairākās pilsētās pārrauta elektroapgāde. Irānas ziņu aģentūra ILNA vēstīja, ka zemestrīce skārusi vismaz 14 valsts provinces.

Irākas amatpersonas paziņojušas, ka Suleimānijas provincē, kas atrodas Irākas Kurdistānā, bojā gājuši seši cilvēki, bet 150 guvuši ievainojumus.

Zemestrīces grūdienus varēja just arī Irākas galvaspilsētā Bagdādē un pat Turcijas dienvidaustrumos, vēstīja aģentūras AFP žurnālisti.

Kalnainajā reģionā notikusī zemestrīce izraisījusi zemes nogruvumus, kas apgrūtina glābšanas darbus.

2003.gadā 6,6 magnitūdas stiprā zemestrīcē Irānā dzīvību zaudēja aptuveni 26 000 cilvēku.

Pasaulē

Kādēļ “Estonia” traģēdijas izmeklēšanas lietā soda cilvēkus nevis par informācijas slēpšanu, bet tās noskaidrošanu; kādu iemeslu dēļ patiesība "Estonia" gadījumā dodas rokā tik grūti; kādēļ mistiskā veidā gāja bojā Latvijas autors, kurš pētīja notikušo traģēdiju.

Svarīgākais