Par iespaidīgu summu facebook pārdota lielākā latviešu ārzemēs foruma grupa

 
©FRANCK LODI/SIPA/ SCANPIX

Par iespaidīgu summu - 15 000 britu mārciņām (16,990 eiro), sociālajā tīklā "Facebook", pārdota populārākā un lielākā Lielbritānijas latviešu komunikācijas platforma - forums "Latvieši UK". Par savdabīgu veiksmes stāstu dēvētais forums, kas tika izveidots 2013. gadā kā domubiedru grupa sociālajā tīklā "Facebook", lai Apvienotajā Karalistē dzīvojošie latvieši apspriestu sev interesējošos jautājumus vai vienkārši parunātos viens ar otru latviešu valodā, 2017. gada otrajā pusgadā pulcē jau gandrīz 23 00 sekotājus. Katru mēnesi grupas lietotāju skaits pieaug vidēji par 400 - 500 biedriem, tādā veidā sociālajā tīklā kļūstot par komunikācijas platformu latviešiem ārzemēs nepārspētu līderi.

Foruma un domubiedru grupas "Latvieši UK" izveidotājs ir Lielbritānijā dibinātā interneta mediju projektu izstrādes un nodrošināšanas uzņēmuma "Media Tower Limited" vadītājs Helmuts Meškonis. Viens no uzņēmumā radītajiem interneta projektiem, kuru mērķauditorija ir aptuveni 100 000 Lielbritānijā dzīvojošie un strādājošie latvieši, ir arī diskusiju forums un interneta vietne "Tauta.uk". Tieši ar "Tauta.uk" diasporas latviešiem veidoto produktu - tematisko interviju raidījumu, audio podkāsta, regulārām iepazīšanās, pieredzes un pusnakts sarunu tiešraižu integrēšanu "Latvieši UK" saturā, kā arī izkopjot godprātīgu un draudzīgi atvērtu grupas administrēšanu jeb pārvaldību, forumam izdevās piesaistīt visplašāko sekotāju loku. Četru gadu laikā foruma sekotāju loks strauji pieauga, popularitātes topā atstājot tālu aiz sevis jebkuru ārzemju latviešu domubiedru grupu sociālajā tīklā "Facebook". Nesen tajā norisinājās plašu popularitāti un publicitāti ieguvušais latviešu karalienes Lielbritānijā konkurss, kurā veselu mēnesi ilgā konkursā internetā par titulu cīnījās latviešu skaistākās, inteliģentākās un patriotiskākās meitenes, kuras šobrīd dzīvo, mācās vai strādā Lielbritānijā.

FRANCK LODI/SIPA/ SCANPIX

Šogad interesi par strauji pieaugošo latviešu kopienas pārstāvju skaitu "Facebook" grupā izrādīja vairāki Lielbritānijas latviešu uzņēmēji, kā arī reklāmas aģentūras. Tomēr grupas īpašnieks pārdošanas gadījumā un tās tālākai attīstībai izvirzīja nosacījumu, ka platforma primāri paliks latviešu kopienas Lielbritānijā rīcībā un kalpos tās interesēm un vajadzībām. Piedāvājumu izvērtēšanas procesā par jauno grupas īpašnieku tika izvēlēts latviešu izveidotais pārvadājumu, transporta loģistikas un lidostu transfēra nodrošinātājs, Linkolnšīras uzņēmums "LAT GO", kuru pārstāv Dmitrijs Mihejevs. Komercdarījums tik noslēgts septembra beigās, Meidstonas pilsētā, Anglijā, par summu 15 000 britu mārciņas (16,990 eiro).

Lielākajā latviešu grupā sociālajā tīklā "Facebook" - "Latvieši UK" šobrīd ir 22 874 lietotāji. Mēneša aktīvo (vismaz viena aktivitāte grupā) grupas lietotāju skaits ir aptuveni 14 000. Grupu pārvalda divi administratori un 3 moderatori.