Pieaudzis Spānijas teroraktos bojāgājušo skaits

© SCANPIX

Bojāgājušo skaits aizvadītajā nedēļā Katalonijā notikušajos teroraktos pieaudzis līdz 15, pirmdien preses konferencē pavēstīja šī Spānijas ziemeļaustrumu reģiona iekšlietu ministrs Žoakims Forns .

Pēdējais apstiprinātais teroraktu upuris ir vīrietis, kura automašīnu nolaupīja Juness Abojākubs - marokānis, kurš ceturtdien Barselonā ietrieca autofurgonu cilvēkos.

Abojākubs, pēc visa spriežot, apturējis automašīnu un izmantojis to, lai tiktu cauri policijas kontrolpostenim. Auto atrasts Barselonas nomalē. Tā īpašnieka līķis atradies uz aizmugurējā sēdekļa.

22 gadus vecais marokānis joprojām ir brīvībā, bet policija vēl svētdien atzina, ka nezina, vai viņš joprojām ir Spānijā.

"Mēs nezinām, kur viņš ir," svētdien sacīja reģionālās policijas priekšnieks Žoseps Ļuiss Trapero.

Scanpix

Ceturtdien Katalonijā notika divi terorakti - viens reģiona galvaspilsētā Barselonā, bet otrs Kambrilsā. Tajos nogalināti 15 cilvēki, bet 126 tika ievainoti.

13 cilvēki gāja bojā, kad ceturtdien terorista vadīts autofurgons ietriecās pūlī tūristu pārpildītā ielā Barselonā.

Piektdien no gūtajiem ievainojumiem nomira sieviete, kura cieta, kad teroristi automašīnā ietriecās pūlī jūras krasta promenādē Kambrilsas kūrortā, kas atrodas aptuveni 100 kilometrus uz dienvidiem no Barselonas.

Atbildību par Barselonā un Kambrilsā sarīkotajiem teroraktiem uzņēmies džihādistu grupējums "Islāma valsts".

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais