NETICAMI: Itālijā atrastas Senās Ēģiptes karalienes kājas

Krāsojumi un Nefertari sarkofāga © scanpix

Zinātnieki atklājuši, ka Itālijā atrastās un Turīnas Ēģiptiešu muzejā izstādītās mūmijas kājas piederējušas Senās Ēģiptes karalienei Nefertari, vēsta "The Local".

Kājas muzeja īpašumā atrodas jau ļoti ilgu laiku pēc tam, kad tās tika atrastas Nefertari kapa vietā. Tomēr līdz šim brīdim nebija zinātniski pierādīts, ka kājas tik tiešām piederētu šai karalienei.

Tiek apgalvots, ka cilvēki ir bijuši ļoti skeptiski noskaņoti, domājot, ka šīs kājas nepieder Nefertari. Tomēr starptautiska zinātnieku komanda veica pamatīgu izpēti un DNS analīzes un pierādīja, ka muzejā esošās mumificētās kājas ir piederējušas Nefertari.

Pasaulē

Pensilvānijā sestdien kāds jauns vīrietis sašāva prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu. Pārdrošnieks “vairākas reizes šāva uz skatuves pusi no paaugstinātas pozīcijas ārpus mītiņa norises vietas”, teikts ASV drošībnieku ziņojumā. Vieni to uzskata par teātri, citi – par nopietnu brīdinājumu. Trešie ir pārliecināti, ka atentāta mēģinājums palīdzēs Trampam uzvarēt vēlēšanās. Ikoniskais foto ar ievainoto Trampu, kurš izsauc kareivīgus saukļus, un ASV karogu fonā – tas vien jau ir ko vērts.

Svarīgākais