9. maijā Maskavā Staļina plakātu nebūs

Svinībās, kas šogad Maskavā tiks rīkotas par godu uzvaras Lielajā Tēvijas karā 65. gadadienai, netiks izvietoti bijušā padomju diktatora Josifa Staļina portreti, aģentūrai RIA Novosti paziņojis kāds svinību organizācijas komitejas pārstāvis.

"Nebūs ne foto, ne video, ne reklāmas produkcijas, kas būtu saistīta ar Staļinu. Nekas tāds nebija pat padomju laikos," viņš uzsvēris. Jāatgādina, ka ideja atgādināt par J. Staļina ieguldījumu uzvaras kaldināšanā radās Maskavas pilsētas vadībai, taču pat daudzi kara veterāni apgalvojuši, ka ir gatavi protestēt pret tautu tēva slavināšanu.

Pasaulē

Japānas valdība ir publicējusi brīdinājumu par katastrofāliem ekonomiskiem zaudējumiem un gandrīz 300 000 cilvēku bojāeju, kad valsti piemeklēs nākamā mega zemestrīce. Tiek prognozēti cunami viļņi līdz 11 stāvu ēkas augstumam un ekonomiskie zaudējumi līdz 1,8 triljoniem dolāru.