Padomi pasažieriem, kuri Turciju plāno izmantot kā tranzītvalsti

Attēlam ir ilustratīva nozīme © F64

Latvijas vēstniecība Turcijā no šajā valstī esošajiem Latvijas piederīgajiem vairs nesaņem jaunus zvanus, kas tieši saistīti ar drošības situāciju un atgriešanos Latvijā. Taču padomi tiek sniegti cilvēkiem, kas plānojuši Turciju izmantot kā tranzītvalsti, aģentūrai LETA sacīja vēstniecības pagaidu pilnvarotais lietvedis Jānis Beķeris.

Saistībā ar situācijas normalizēšanos vēstniecībā kopš sestdienas pēcpusdienas vairs nav saņemti jauni zvani no Turcijā esošajiem valstspiederīgajiem saistībā ar agrākām iespējām atgriezties valstī. Vēstniecība gan arī pēc tam turpināja konsultēt vairākus cilvēkus, kuri jau iepriekš bija sazinājušies ar diplomātisko pārstāvniecību un paši individuāli organizēja savu atgriešanos Latvijā.

Aktīvākais laiks vēstniecībai bija sestdiena, kad tika saņemti vairāki zvani no Latvijas piederīgajiem, savukārt pašlaik vēstniecība strādā ierastajā režīmā, norādīja Beķeris.

Nav informācijas, ka notikumos Turcijā būtu cietis kāds Latvijas piederīgais, norādīja vēstniecības pagaidu pilnvarotais lietvedis. Tuvākajās dienās no Turcijas varas iestādēm būs pieejams galīgais cietušo saraksts. Ņemot vērā, ka nav ziņu, ka kāds no valstspiederīgajiem būtu pazudis, tad pagaidām tiek pieļauts, ka arī galīgajā sarakstā Latvijas piederīgo nebūs - taču arī šajā jautājumā vēstniecībai ir piesardzīga nostāja.

Kā ziņots, situācija Turcijā pašlaik ir normalizējusies, bet joprojām ir pietiekoši augsti riski, lai katrs iedzīvotājs nopietni apdomātu, cik būtiski ir ceļot uz Turciju un kā varbūtējie sarežģījumi var ietekmēt drošību un pārvietošanās plānus, aģentūrai LETA sacīja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons.

Joprojām spēkā ir ĀM stingrais ieteikums nopietni izvērtēt nepieciešamību ceļot uz Turciju, kā arī izvairīties no vietām, kurās norisinās sadursmes, kā arī vietām, kurās pulcējas liels cilvēku skaits.

Jau vēstīts, ka militārā apvērsuma mēģinājuma laikā Turcijā nogalināti 265 cilvēki, no kuriem 161 ir Turcijas prezidentam Redžepam Tajipam Erdoanam lojāls pilsonis, pamatā policisti un civilpersonas.

Erdoans puču nodēvējis par "nodevību" un draudējis, ka tā dalībnieki samaksās ''augstu cenu''. Līdz šim arestētas vairākas augstas militārpersonas un visā valstī atlaisti vairāk nekā 2500 tiesneši. Turcijas valdība informē, ka arestēti gandrīz 3000 karavīru.

Svarīgākais