Trešdienas pievakarē, saņēmusi karalienes Elizabetes II rīkojumu veidot valdību, jaunā Apvienotās Karalistes premjere Terēza Meja enerģiski ķērusies pie darba, un viens no viņas pirmajiem lēmumiem izrādījies ļoti negaidīts daudziem pasaules politiķiem.
Par jauno ārlietu ministru kļuvis skandalozais Brexit kampaņas līderis, bijušais Londonas mērs Boriss Džonsons.
«Es vēlētos, lai tas būtu bijis tikai joks,» tvītojis bijušais Zviedrijas premjers Karls Bilds. «Ziņu raidījumu vadītāji nespēj valdīt smieklus, vēstot par jauno Lielbritānijas ārlietu ministru,» raksta Der Spiegel. Francijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero savu jauno kolēģi nosaucis par meli, atgādinot viņa izteikumus priekšvēlēšanu kampaņas laikā, bet britu liberāldemokrātu līderis Tims Ferons ironiski prognozējis, ka B. Džonsonam «nāksies tērēt vairāk laika, lai atvainotos visiem politiķiem un tautām, kuras viņš aizskāris, nekā savu tiešo darba pienākumu pildīšanai».
Valdības veidošanas process turpinājās vakar, kad noskaidrojās, ka T. Mejas komandā nav atradusies vieta līdzšinējam tieslietu ministram Maiklam Gouvam un izglītības ministram Nikijam Morganam. Bet jau trešdienas pievakarē, aptuveni stundu pēc ierašanās valdības vadītāja rezidencē Dauningstrītā 10, T. Meja sāka darīt zināmu savu jaunās komandas kodolu, citu pēc cita nosaucot sešu jauno ministru vārdus. Kā jau bija prognozēts, savu amatu zaudējis finanšu ministrs Džordžs Osborns, kurš pirms 23. jūnija referenduma biedēja britus, ka nobalsošana par izstāšanos no ES nozīmēs, ka būs jāpieņem ārkārtas budžets - ar samazinātiem izdevumiem un paaugstinātiem nodokļiem. Viņa vietā stājies līdzšinējais ārlietu ministrs Pīters Hemonds, kurš ir pārliecināts, ka, pat neraugoties uz sterliņu mārciņas kursa krišanos, pašreizējais budžets ir izpildāms.
Jaunajam ārlietu ministram B. Džonsonam nenāksies risināt ar Brexit saistītos jautājumus, jo šīs problēmas risināšanai izveidots jauns amats, kurā iecelts pazīstamais eiroskeptiķis Deivids Deiviss. Viņš paudis pārliecību, ka Lielbritānija iegūs pieeju ES vienotajam tirgum, jo arī lielākās Eiropas ekonomikas, piemēram, Vācija, ir ieinteresētas, lai nekas netraucētu to preču eksportu uz Apvienoto Karalisti. Vēl viens jauns amats ticis bijušajam T. Mejas sāncensim cīņā par partijas līdera amatu Liamam Foksam, kura uzdevums būs rūpēties par starptautiskajiem tirdzniecības līgumiem. Par T. Mejas pēcteci iekšlietu ministres amatā kļūs enerģētikas ministre Ambera Rada, bet savu amatu saglabās līdzšinējais aizsardzības ministrs Maikls Felons.