Militāra konflikta gadījumā Somija un Zviedrija ir gatavas sniegt atbalstu Baltijas valstīm

© SCANPIX

2.lapa

Taujāta par konkrētiem plāniem attiecībā uz Baltijas valstīm, NATO amatpersona uzsvēra, ka ar šo jautājumu strādā militārie eksperti. Vienlaikus tika vērsta uzmanība uz situāciju Melnajā jūrā un augstas kvalitātes militārā aprīkojuma izvietošanu Krimā, ko veikusi Krievija. Tas savukārt var apdraudēt visa reģiona drošību, uzsvēra amatpersona.

"Ar to tiek intensīvi strādāts. Mēs studējam notiekošo. Piemēram, Krievija ar savām aktivitātēm Sīrijā pierādījusi, ka tai ir arī augsta līmeņa tehniskais aprīkojums. Arī tas mums ir jāņem vērā," pauda pārstāvis, kurš atzina, ka ārlietu ministru vakariņu laikā tiks diskutēts par Krievijas rīcību un tās militārajām aktivitātēm.

"Kamēr mēs samazinājām aizsardzības budžetu, Krievija to palielināja. Tā palielināja militāro mācību apjomu, kā arī īstenoja uzbrukumus atsevišķām kaimiņvalstīm. Tagad Krievija, redzot pretraķešu sistēmas un NATO paplašināšanos, sāk justies apdraudēta. Mēs nevaram atslābt, jāsāk domāt par ciešāku sadarbību ar Eiropas Savienību (ES)," izteicās pārstāvis.

Viņš arī atklāja, ka tiek izstrādāts NATO un ES darba dokuments, kurš noteiks, kas un kā attiecīgās situācijas, tostarp hibrīdkara gadījumā, rīkosies.

Pasaulē

Baltijas valstis gatavojas stāties pretī Krievijai, plānojot uzbūvēt līdz tūkstotim bunkuru, turklāt 600 no šiem bunkuriem atradīsies Igaunijas teritorijā - tādējādi NATO valstis gatavo tā saukto "Baltijas aizsardzības līniju", vēsta “The Telegraph”.

Svarīgākais