Ņemot vērā to, ka okupētās Krimas uzturēšana izmaksā pārāk lielus finanšu līdzekļus, Krievija pēc desmit gadiem lūgsies, lai Ukraina to atgūst, žurnālistiem pieļāva bijušais Pentagona stratēģis, domnīcas "The Potomac Foundation" prezidents Filips Kārbers.
Viņš norādīja, ka Krimai nepieciešama enerģētika, ūdens, kā arī pārtikas piegādes, bez kurām tā vienkārši nav spējīga pastāvēt. Krievija var būvēt dažāda veida ražotnes, taču lielākā problēma būtu ar pārtikas piegādēm, īpaši ziemas periodos. Krievijas prezidents Vladimirs Putins gan pavēlējis izbūvēt tiltu uz Krimu, taču vācieši, kuri pirms aptuveni sešdesmit gadiem vēlējās īstenot līdzīgu projektu, secinājuši, ka tas nav iespējams. "Gluži vienkārši - to neatļauj zemes stāvoklis, pamati," viņš piebilda.
Tāpat problēmas sagādās ūdens piegādes, kas nepieciešamas ne tikai cilvēkiem, bet arī lauksaimniecības uzturēšanai. "Līdz ar to Krievija vienkārši lūgsies, lai Ukraina atgūst Krimu," viņš sprieda.
Jau vēstīts, ka Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.