Piektdien līdz ar saulrietu Kubas galvaspilsētas Havanas lielākajā sporta kompleksā sākās bezmaksas koncerts, kas noteikti ieies vēsturē – uz pirmo grupas The Rolling Stones uzstāšanos šajā valstī ieradās aptuveni pusmiljons kubiešu. Starp koncerta apmeklētājiem bija gan jaunieši, gan sirmgalvji, kuri labi atceras, ka līdz pat deviņdesmito gadu beigām Rietumu rokmūzika Kubā bija ārpus likuma un par tās popularizēšanu varēja nokļūt pat darba pāraudzināšanas nometnēs.
Reuters vēsta, ka jau aptuveni 18 stundas pirms koncerta sākuma mūzikas cienītāju straumes sākušas plūst futbola un beisbola laukumu kompleksa Ciudad Deportiva virzienā. Tā kā koncerts bija bezmaksas, svarīgi bijis ne tikai ieņemt labākās vietas, bet vispār iekļūt sporta kompleksā – tiem, kuriem tas nav izdevies, vēlāk nācies Mika Džegera un viņa komandas uzstāšanos vērot no apkārtējo māju jumtiem. Koncerta norises vietu apsargājuši gan policisti, gan karavīri, taču viņu klātbūtne, kā vēsta starptautiskās ziņu aģentūras, bijusi diezgan nemanāma. Lai gan oficiāli bija aizliegta gan alkoholisko dzērienu lietošana kompleksa teritorijā, gan smēķēšana, ne viens vien skatītājs The Rolling Stones mūzikai līdzi dzīvojis, no pudeles dzerot līdzi atnesto rumu vai uzvelkot cigāra dūmu. Interesanti, ka daudziem faniem līdzi bijuši ASV karogi vai pašu gatavoti plakāti, kuros The Rolling Stones logotips (varenā izkārtā mēle) bija izrotāts ar zvaigznēm un iekrāsots amerikāņu karoga krāsās. Lai gan Kubā internets joprojām ir greznība, maz ticams, ka kubieši nezinātu – patiesībā tā ir britu grupa. Drīzāk jau savu iespaidu bija atstājusi pāris dienas pirms koncerta notikusī ASV prezidenta Baraka Obamas vizīte Kubā...
Hola Habana! – kāpjot uz skatuves, ar koncerta apmeklētājiem sasveicinājies 72 gadus vecais M. Džegers, vēlāk spāniski piebilstot: «Mēs zinām, ka pirms daudziem gadiem mūsu mūziku Kubā klausīties bija sarežģīti, bet tagad mēs šeit uzstājamies Es domāju, ka viss beidzot mainās, vai ne?» Šis gan bijis vienīgais viņa paziņojums, kurā iespējams saskatīt politisku pieskaņu – pēc tam viss noritējis tādā pašā gaisotnē kā The Rolling Stones koncertos citur pasaulē, publikai braši skandējot līdzi grupas lielākos hitus. Koncerts ildzis mazliet vairāk nekā divas stundas, kuru laikā grupa izpildījusi 18 dziesmas. Kompozīciju You Can’t Always Get What You Want mūziķi izpildījuši kopā ar kādu vietējo kori, bet uzstāšanas kulminācija, protams, bijusi (I Can’t Get No) Satisfaction – šo dziesmu daudzi apmeklētāji klusāk vai skaļāk dziedājuši pēc koncerta, dodoties mājās.
«Viss, tagad es varu mierīgi nomirt. Vēlme klātienē redzēt The Rolling Stones bija gluži vai mana pēdējā vēlēšanās,» sarunā ar AP sacījis 62 gadus vecais naktssargs Hoakins Ortiss – viens no tās paaudzes, kas pieredzēja Rietumu rokmūzikas aizliegumu laikus, kad mūzikas ieraksti valstī tika ievesti kontrabandas ceļā. Deviņdesmito gadu nogalē šie aizliegumi tika atcelti, taču The Rolling Stones uzstāšanās nebūt nenozīmē, ka tagad Kubā bieži sāks koncertēt augstākā līmeņa zvaigznes – valstī, kurā daudzu iedzīvotāju mēneša ienākumi nepārsniedz 20 dolārus, lielu šovu rīkošana neatmaksājas.